Chelsea - Barcelona 1:1 (1:0)
Bramka: Essien (8') , Iniesta (90')
Czerwona kartka: Abidal (65' - Barcelona)

I połowa:

3. minuta i pierwszy strzał na bramkę w wykonaniu Eto'o. Lekko i bardzo niecelnie.

8. minuta i GOOL! Essien wpakował piłkę do bramki uderzeniem z woleja z linii pola karnego! Chelsea prowadzi! Wspaniały początek dla gospodarzy tego spotkania.

Kilka minut później Chelsea mogła już prowadzić 2:0. Najpierw Drogba podał do Maloudy, ten dośrodkował do Lamparda i... to by było na tyle, bo Lampard nie wykorzystał sytuacji.

Częściej przy piłce są piłkarze Barcelony, ale Chelsea świetnie się broni. I prowadzi.

Sędzia podejmuje kontrowersyjne decyzje. Najpierw odgwizdał faul na Maloudzie. Faul, którego raczej nie było. W dodatku sytuacja miała miejsce w polu karnym, a karnego sędzia już nie odwizdał. Chwilę potem faulowany był Drogba, gwizdka nie było słychać.

26. minuta i naprawdę niewiele brakowało, by Chelsea prowadziła już 2:0. Z rzutu wolnego strzelał Drogba, ale dobrze interweniował Valdes. Rzut rożny w wykonaniu gospodarzy był już groźniejszy. Ballack dośrodkował, do piłki wyskoczył Terry, ale futbolówka minimalnie minęła bramkę.

Barcelona próbuje wypracować jakąś akcję w polu karnym Chelsea, ale nie jest to takie proste. Gospodarze nie zamierzają tanio sprzedać skóry, zwłasza na swoim terenie.

II połowa:

Drugą połowę obie ekipy zaczęły bez żadnych zmian w składzie.

53. minuta i znów wspaniała akcja w wykonaniu Chelsea! Anelka z Drogbą kontra jeden z obrońców Barcelony. Fantastyczny zwód Drogby i strzał, ale Valdes dał radę obronić. Z trudem, ale jednak. Piłka odbita przez Valdesa trafiła pod nogi Maloudy, ale ten trafił w boczna siatkę.

Sędzia znów daje o sobie znać. Drogba kontra Yaya - przepychanka zakończona wślizgiem w polu karnym. Kartki brak. Co ciekawe, w meczu Arsenal - Manchester za bardzo podobną sytuację czerwoną kartkę dostał Fletcher.

Barcelona nie dość, że przegrywa, to skończy mecz w dziesiątkę! Czerwoną kartkę za faul na Anelce zobaczył Abidal. Rzut wolny dla Chelsea, ale Lampard strzela obok bramki.

Gościom jest coraz trudniej. W 72. minucie Valdes znów musiał interweniować. Na szczęście dla Barcelony skutecznie obronił drużynę przed stratą drugiego gola.

Sędzia po raz kolejny. Zagranie ręką przez Pique, a arbiter... nie widzi.

Im bliżej końca spotkania, tym bardziej gorąco na boisku. Barcelona próbuje wyrównać.

Doliczony czas gry i.... GOOOLL!!!! Iniesta!!! Barcelona odwraca losy spotkania!!

Trener Barcelony domaga się zmian w zespole, sędzia nie chce się zgodzić. W końcu ulega.

Zagranie ręką zawodnika Barcy. Arbiter nie gwiżdże. Wściekły Ballack goni sędziego. Nic z tego.

KONIEC! Barcelona w finale!

Chelsea: Cech - Bosingwa, Alex, Terry, A. Cole - Anelka, Ballack, Essien, Malouda - Lampard - Drogba (72' - Beletti)

Barcelona: Valdes - Alves, Toure, Pique, Abidal - Xavi, Busquets (85' - Krkić), Keita - Messi, Eto'o, Iniesta