Czy Franck Ribery zagra w Chelsea? Termin negocjacji mija dokładnie za tydzień. Bawarczycy zażyczyli sobie za francuskiego piłkarza astronomiczną kwotę 81 mln euro. Chelsea takimi pięniędzmi nie dysponuje i proponuje 46 mln euro. Na co liczą?

Że do transferu doprowadzi sam piłkarz, który już pod koniec poprzedniego sezonu nie ukrywał, że chciałby zniknąć z Monachium. Jednak na drodze do szczęścia stanęli mu działacze. Wpierw zatrzymano transfer do Realu Madryt, a teraz do Chelsea. Londyńczycy nie załamują jednak rąk, jak zapewniają, nie wycofują oferty i liczą, że Niemcy w końcu się opamiętają. Jeśli nie... Cóż za 19 mln euro Real sprzedaje Wesleya Sneijdera...

Wcześniejszy nabytek Abramowicza - Jurij Żirkow, to 25-letni zawodnik, który grał wcześniej w CSKA Moskwa. Jest młody, utalentowany, zawodnik perspektywiczny. Ma tylko jeden problem – język angielski. Żirkow zdradził, że po wygranych finale Pucharu Rosji w 2006 roku po meczu ze Spartakiem Moskwa, Abramowicz przyszedł do szatni by pogratulować drużynie.

- Nagle zwrócił się w moja stronę i powiedział: "Jurij, zacznij się uczyć angielskiego". Nic nie odpowiedziałem tylko się uśmiechnąłem. Niestety, nie posłuchałem jego rady. Teraz wiem, że powinienem wziąć jego słowa bardziej serio, ale wtedy nie sądziłem, że to się przyda w mojej karierze piłkarskiej.