Początek meczu był trochę nerwowy. Pierwsi uspokoili się piłkarze z Lubina, i to oni zaczęli stwarzać groźniejsze sytuacje. Najpierw bliski szczęścia był Michał Goliński, który po dośrodkowaniu Wojciecha Łobodzińskiego strzelił głową tuż nad poprzeczką.

W 28. zabrakło tylko kilku centymetrów, bo po strzale Manuela Arboledy był słupek. Dwie minuty później nie było już wątpliwości. Dośrodkowywał Maciej Iwański, a do siatki z bliska trafił Michał Stasiak. Radość Zagłębia nie trwała długo.

W 37. minucie gospodarze wyrównali za sprawą Nicolity. Zawodnik Steauy dośrodkowywał z rzutu wolnego, jednak nikt nie dotknął piłki i ta wpadła do bramki obok zdezorientowanego Vaclavika. Od tej pory dominowali Rumuni, ale do przerwy wynik się już nie zmienił.

Od początku drugiej połowy atakują goście, jednak nie stworzyli sobie jak na razie żadnej dogodnej sytuacji na ponowne objęcie prowadzenia. W 59. minucie z rzutu wolnego pięknie strzelił Goliński, ale jeszcze ładniejszą interwencją popisał się Zapata.

W 74. minucie Zagłębie miało najlepszą okazję na drugą bramkę. Znakomicie podawał Iwański do Rui Miguela, ale szybszy od naszego zawodnika był bramkarz gospodarzy.

Niestety, Lubinianie atakowali, ale bramkę strzeliła Steaua. Błąd Vaclavika, który odbił przed siebie strzał z dystansu. Na dobitkę czekał Zaharia i wyprowadził swój zespół na prowadzenie 2:1. Takim wynikiem zakończył się mecz. To oznacza, że Zagłębie odpada, a Steaua gra dalej.