Początek spotkania w Bełchatowie to okres bardzo dobrej gry gospodarzy. Zawodnicy GKS kilka razy zagrozili bramce Zagłębia. W najlepszej sytuacji był Dawid Nowak. Młody napastnik "Górników" strzelał w 11. minucie z główki, ale nie trafił. Już po chwili sam na sam z Valcavikem wyszedł Tomasz Jarzębowski, ale również on nie zdobył bramki.

Dopiero w 23. minucie spotkania odpowiedzieli zawodnicy gości. Na bramkę GKS-u strzelał z daleka kapitan Zagłębia - Maciej Iwański. Jednak Sapela nie miał problemów z obroną uderzenia. Do końca pierwszej połowy kibice nie zobaczyli bramek i był bezbramkowy remis.

Druga część meczu rozpoczęła się od mocnego uderzenia graczy Zagłębia. Lubinianie w 60. minucie spotkania strzelili bramkę. Kapitalnym uderzeniem z rzutu wolnego z 25 metrów popisał się Maciej Iwański. Kapitan "Miedziowych" nie dał szans bramkarzowi GKS i Zagłębie prowadziło 1:0.

Od tego momentu gracze GKS chcieli za wszelką cenę wyrównać stan meczu. Jednak zmiany trenera bełchatowian - Oresta Lenczyka - nic nie dały. Do końca spotkania nie padły już żadne bramki i mistrzowie Polski pokonali wicemistrzów. Zagłębie Lubin wygrało na wyjeździe z GKS-em Bełchatów 1:0.

Pierwsza połowa meczu w Białymstoku należała do piłkarzy gospodarzy. To właśnie zawodnicy Jagiellonii częściej stwarzali sytuacje dogodne do strzelenia bramki. Najbardziej aktywni na boisku byli - rozgrywający Aleksander Kwiek i napastnik Remigiusz Sobociski. Niestety dla kibiców "Jagi" graczom nie udało się zdobyć gola. Po pierwszej połowie meczu był bezbramkowy remis.

Początek drugiej połowy również należał do Jagiellonii. W 52. minucie meczu fani białostoczczan wreszcie zobaczyli upragnioną bramkę. Gola dla "Jagi" strzelił Marcin Truszkowski. W ten sposób beniaminek Ekstraklasy prowadził 1:0. Ale od tego momentu do roboty wzięli się goście.

Gracze ŁKS stworzyli kilka okazji pod bramką Jagielloni. Jednak nie udało się im strzelić gola. Najlepszą okazję miał Ensar Arifovic, który w ostatniej minucie spotkania spudłował w sytuacji sam na sam z bramkarzem "Jagi" - Banaszyńskim. W ten sposób beniaminek Ekstraklasy wygrał drugi mecz po powrocie do I ligi. Jagiellonia pokonała ŁKS Łódź 1:0.