Ruch Chorzów - Korona Kielce 1:2 (0:1)
Bramki: Mikulenas 75 - Robak 44, Edi 70
Faworytami tego spotkania byli przyjezdni i nie zawiedli. Wygrali 2:1. Dla piłkarzy Korony to zwycięstwo było szczególnie cenne. To ich pierwsza od ponad pięciu miesięcy wygrana na boisku rywala.

Lech Poznań - Widzew Łódź 1:0 (0:0)
Bramka: Rengifo 71
Lech niemiłosiernie męczył się z ambitnie walczącym Widzewem. Kto wie, jak zakończyłby się ten mecz, gdyby w świetnej okazji Masłowski pokonał bramkarza gospodarzy. A tak raz obrońcom Widzewa urwał się Rengifo i nie dał szans Fabiniakowi. 22 tys. ludzi odetchnęło z ulgą.

Jagiellonia Białystok - Górnik Zabrze 1:1 (1:0)
Bramki: Kwiek 19 - Gierczak 47
Kibice na Podlasiu obejrzeli ciekawy mecz. Oba zespoły grały do przodu, aż roiło się od sytuacji podbramkowych. Wygrać mógł każdy, a skończyło się remisem. Na fantastyczny wolej Kwieka odpowiedział precyzyjnym uderzeniem weteran Gierczak.

GKS Bełchatów - Wisła Kraków 0:0
To miał być prawdziwy hit tej kolejki. Mecz jednak zawiódł. Zamiast pięknych bramek i wspaniałych akcji kibice oglądali 90-minutowe piłkarskie szachy.

Odra Wodzisław - Zagłębie Lubin 1:3 (0:2)
Bramki: Świerzyński 72 - Arboleda 6, Andre Nunes 8, Chałbiński 57
Mistrz Polski wraca do gry. Zagłębie wygrało na trudnym terenie w Wodzisławiu, a dodać trzeba, że rozmiary zwycięstwa powinny być dużo większe. Już po 8 minutach wiadomo było, komu dopiszemy 3 punkty. Później kibice oglądali kolejne świetne okazje marnowane przez piłkarzy Zagłębia.

Legia Warszawa - Zagłębie Sosnowiec 5:0 (2:0)
Bramki: Astiz 11, Giza 34, Grosicki 64, Roger 67, Chinyama 82
Kolejny mecz, który nieco zafałszowuje obraz warszawskiej Legii. Piłkarze Urbana wygrali piąty kolejny mecz i są liderem tabeli. Po raz piąty Legia nie straciła również gola. Choć to, także i tym razem, zawdzięcza koszmarnej formie strzeleckiej napastników rywala. Ale są postępy : Legia wreszcie u siebie wytrzymała pełne 90 minut. I była diabelsko skuteczna.

Polonia Bytom - Dyskobolia Grodzisk Wlkp. 0:2 (0:1)
Bramki: Ivanovski 45, Rocki 72
Nie dość, że w gościnnym Chorzowie, to jeszcze bez udziału publiczności. W takich warunkach Polonia Bytom uległa Groclinowi. Mecz bez historii: zespół gości zagrał dość solidnie, wypełnił powierzoną misję. Na uwagę zasługuje jedynie fantastyczna, zakończona golem, akcja Piotra Rockiego.

Cracovia Kraków - ŁKS Łódź 0:0

Przeciętna Cracovia nie dała rady zwyciężyć słabego ŁKS-u. Piłkarze Majewskiego atakowali, stwarzali sytuacje, lecz świetnie bronił Bogusław Wyparło. Widać, że Cracovii brakuje rozgrywającego, kogoś na kształt Piotra Gizy, którego trener Majewski oddał do Legii. A łodzianie wciąż muszą czekać na pierwsze zwycięstwo w lidze.