Nie pomógł duet znakomitych napastników Lionel Messi - Gonzalo Higuain. "Albicelestes", którzy przed tygodniem w Buenos Aires rozbili Chile 4:0, tym razem nie znaleźli recepty na rywala. W pierwszej połowie przeważali, ale gospodarze mądrze się bronili, a bramkarz Renny Vega nie popełniał błędów. Tuż przed przerwą Wenezuelczycy mogli objąć prowadzenie, jednak potężne uderzenie Juana Arango z najwyższym trudem obronił Mariano Andujar.

Decydująca okazała się 61. minuta. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego najwyżej do piłki wyskoczył Fernando Amorebieta i strzałem głową zdobył zwycięskiego gola. Dwukrotni mistrzowie świata nie byli w stanie odpowiedzieć skuteczną akcją, co więcej, to gospodarze byli bliżsi podwyższenia wyniku.

Wenezuelczycy potwierdzili, że ich świetny występ w lipcu w Copa America (zajęli czwarte miejsce) nie był przypadkiem.

W innych meczach Paragwaj szczęśliwie zremisował w Asuncion z Urugwajem 1:1, zdobywając wyrównującą bramkę w doliczonym czasie gry, Chile wygrało w Santiago z Peru 4:2, a w wysokogórskim La Paz Boliwia uległa Kolumbii 1:2. Pauzował Ekwador.

Po dwóch kolejkach spotkań w tabeli prowadzi mistrz kontynentu - Urugwaj z dorobkiem czterech punktów. Za "Urusami" znajduje się grupa sześciu krajów, mających na koncie trzy oczka.

Brazylia, jako gospodarz mundialu w 2014 roku, jest zwolniona z eliminacji.

Wyniki:

La Paz. Boliwia - Kolumbia 1:2 (0:0) Bramki: dla Boliwii - Walter Flores (84); dla Kolumbii - Dorlan Pabon (48), Radamel Falcao (90)

Santiago. Chile - Peru 4:2 (2:0) Bramki: dla Chile - Waldo Ponce (1), Eduardo Vargas (18), Gary Medel (48), Humberto Suazo (63-karny); dla Peru - Claudio Pizarro (49), Jefferson Farfan (60)

Asuncion. Paragwaj - Urugwaj 1:1 (0:0) Bramki: dla Paragwaju - Richard Ortiz (90+1); dla Urugwaju - Diego Forlan (67)

Puerto La Cruz. Wenezuela - Argentyna 1:0 (0:0) Bramka: Fernando Amorebieta (61)

tabela: M Z R P bramki pkt 1. Urugwaj 2 1 1 0 5-3 4 2. Argentyna 2 1 0 1 4-2 3 3. Ekwador 1 1 0 0 2-0 3 4. Kolumbia 1 1 0 0 2-1 3 5. Peru 2 1 0 1 4-4 3 6. Chile 2 1 0 1 5-6 3 7. Wenezuela 2 1 0 1 1-2 3 8. Paragwaj 2 0 1 1 1-3 1 9. Boliwia 2 0 0 2 3-6 0