24-letni Messi po raz pierwszy wpisał się na listę strzelców w 24. minucie wtorkowego meczu, wykorzystując rzut karny podyktowany za faul na nim Mariana Cisovskiego, którego sędzia ukarał czerwoną kartkę. Tuż przed przerwą Argentyńczyk podwyższył na 2:0.

Zwycięstwo Barcelony nad mistrzem Czech oznaczać będzie jej awans do 1/8 finału.

Messi jest drugim w historii klubu z Katalonii piłkarzem, który osiągnął granicę 200 goli. W klasyfikacji wszech czasów prowadzi Cesar Rodriguez z dorobkiem 235 trafień.

Z kolei po 38 minutach spotkania w Pradze bramkarz Victor Valdes został autorem najdłuższej w historii klubu serii bez puszczonego gola. Przed tym meczem był on niepokonany przez 787 minut, a po pierwszej połowie (2:0 dla Barcelony) powiększył to osiągnięcie do 832.

Rekord "Blaugrany" wynosił dotąd 824 minuty i należał od sezonu 1972/73 do Miguela Reiny, ojca bramkarza Liverpoolu i reprezentacji Hiszpanii Pepe Reiny.

Valdes po raz ostatni wyciągnął piłkę z siatki 21 września w ligowej potyczce z Valencią (2:2).