Lewandowski i Piszczek wybiegli w podstawowym składzie, ale tylko drugi z nich rozegrał całe spotkanie. Napastnik Borussii został zmieniony w 74. minucie. Jakub Błaszczykowski sobotni mecz przesiedział na ławce rezerwowych gospodarzy.

Lewandowski trafił do siatki rywali w 66. minucie, wykorzystując sytuację sam na sam. Były gracz Znicza Pruszków i Lecha Poznań podwyższył prowadzenie mistrzów Niemiec na 4:1. Wcześniej asystował przy golu Shinji Kagawy (na 2:0) w końcówce pierwszej połowy. W meczowych statystykach pozytywnie zapisał się również Piszczek, który zaliczył dwie asysty - przy bramkach Svena Bendera (na 3:1) oraz Mario Goetze (na 5:1).

Ten ostatni, okrzyknięty mianem "niemieckiego Messiego", zdobył łącznie dwa gole - w 12. i 78. minucie.

Efektowny sukces pozwolił drużynie Juergena Kloppa awansować na drugie miejsce w tabeli (23 pkt), ale dotychczasowy wicelider - Schalke Gelsenkirchen - swój mecz z Hannoverem rozegra w niedzielę. Podobnie jak lider Bayern Monachium (spotka się z ostatnim w tabeli Augsburgiem).

W klasyfikacji najskuteczniejszych zawodników Bundesligi Lewandowski zajmuje piąte miejsce. Prowadzi - z 12 golami - napastnik Bayernu i król strzelców poprzedniego sezonu Mario Gomez.

W kiepskich humorach wracają w sobotę z Bremy piłkarze FC Koeln. Do 49. minuty prowadzili na stadionie Werderu 2:0, ale ostatecznie przegrali 2:3. Wszystkie trzy gole dla gospodarzy zdobył Peruwiańczyk Claudio Pizarro.

W zespole z Kolonii Sławomir Peszko przebywał na boisku 72 minuty i został zmieniony przez... innego reprezentanta Polski Adama Matuszczyka.