Broniący trofeum legioniści od początku mieli zdecydowaną przewagę. Doskonałą okazję na objęcie prowadzenia mieli już w piątej minucie, ale w pojedynku sam na sam z Aleksandrem Prijoviciem górą był bramkarz Zawiszy Damian Węglarczyk. Jednak niespełna minutę później nieporozumienie golkipera gości ze swoim obrońcą wykorzystał Nemanja Nikolic i z kilku metrów wpakował piłkę do siatki.

Skazywani na porażkę goście rzadko stwarzali zagrożenie pod bramką „Wojskowych”. Najbliższy pokonania Arkadiusza Malarza był Piotr Stawarczyk, ale minimalnie spudłował po strzale głową.

Kolejne bramki legioniści zdobyli po zmianie stron. Pięć minut po przerwie efektownym strzałem z dystansu popisał się Broź. Bliski strzelenia trzeciej bramki dla „Wojskowych” był Tomasz Brzyski, ale po strzale z rzutu wolnego trafił w poprzeczkę.

W 63. minucie po raz drugi w tym meczu trafił Nikolic, który wykorzystał doskonałe podanie Prijovicia.

W 73. minucie rzutu karnego nie wykorzystał Ondrej Duda, który dzień wcześniej w Słowacji zdawał maturę. „Jedenastka” podyktowana była za faul na Kasperze Hamalainenie, który chwilę wcześniej wszedł na boisko.

Fin zaliczył jednak asystę przy czwartej bramce dla Legii, a trzeciej Nikolicia w tym meczu w 79. minucie.

Goście nie byli w stanie zdobyć honorowej bramki i ich sytuacja przed rewanżem jest bardzo trudna.

Rewanżowe spotkanie zostanie rozegrane 6 kwietnia w Bydgoszczy.

Legia Warszawa – Zawisza Bydgoszcz 4:0 (1:0)
Bramki: 1:0 Nemanja Nikolic (6), 2:0 Łukasz Broź (50), 3:0 Nemanja Nikolic (63), 4:0 Nemanja Nikolic (79).
Żółte kartki: Legia – Ariel Borysiuk; Zawisza – Kamil Drygas, Blazo Igumanovic.
Sędzia: Krzysztof Jakubik (Siedlce).
Widzów: 14 912.
Legia Warszawa: Arkadiusz Malarz - Łukasz Broź, Jakub Rzeźniczak, Michał Pazdan, Tomasz Brzyski – Guilherme (66. Michaił Aleksandrow), Ariel Borysiuk, Tomasz Jodłowiec, Ondrej Duda (80. Michał Masłowski) - Aleksandar Prijovic (71. Kasper Hamalainen), Nemanja Nikolic.
Zawisza Bydgoszcz: Damian Węglarz - Sebastian Kamiński, Toni Markic, Piotr Stawarczyk, Jean-Yves M'voto, Blazo Igumanovic - Karol Danielak (75. Jakub Smektała), Kamil Drygas, Gal Arel (64. Maciej Kona), Wasił Panajotow - Karol Angielski (69. Mica).