W sobotnich spotkaniach 1/8 finału Argentyna w składzie z Messim przegrała z Francją 3:4, zaś Portugalia, ze swym liderem Ronaldo, uległa Urugwajowi 1:2. Żaden z gwiazdorów nie wpisał się na listę strzelców.

I Messi, i Ronaldo debiutowali w MŚ w 2006 roku, ale jak dotąd - jeśli chodzi o osiągnięcia zespołowe - nie wywalczyli tytułu, z kolei indywidualnie nie zdołali uzyskać gola w rundzie pucharowej.

W decydującej fazie mistrzostw globu, w której przegrywający odpada, Messi wystąpił w ośmiu meczach i oddał 23 strzały; na boisku przebywał przez 756 minut. Z kolei Ronaldo w sześciu pojedynkach uderzał 25-krotnie; czas spędzony na murawie to 514 minut.

31-letni Messi ma w sumie 19 spotkań w mundialu, sześć trafień i siedem asyst. Dwa lata starszy Ronaldo 17 gier, siedem goli i dwie asysty. Argentyńczyk był w finale w 2014 roku, zaś najlepszym wynikiem Portugalczyka pozostaje półfinał w 2006.