Piątek trafił do bramki gości z niewielkiej odległości w 26. minucie, wykorzystując dośrodkowanie z lewej strony również sprowadzonego zimą do Milanu (i też za około 35 mln euro) Brazylijczyka Lucasa Paquety.

Milan przez większość meczu bronił się i rzadko zagrażał bramce gospodarzy. W 87. minucie polski napastnik został zmieniony.

Oprócz niego w ekipie Milanu wyróżnił się bramkarz Gianluigi Donnarumma, który w kilku sytuacjach znakomitymi paradami ratował zespół. Niespełna 20-letni golkiper nie był w stanie nic poradzić na początku drugiej połowy. Wprawdzie najpierw instynktownie obronił strzał własnego obrońcy, ale wobec dobitki 19-letniego Nicolo Zaniolo był bezradny.

Roma stwarzała kolejne okazje, miała dużą przewagę, jednak nie zdołała zapewnić sobie zwycięstwa. Najbliżej powodzenia była w 81. minucie, gdy Lorenzo Pellegrini trafił w słupek.

Spotkanie na Stadionie Olimpijskim oglądał m.in. prezes PZPN Zbigniew Boniek, który w latach 1985-88 występował w Romie.

Piątek strzelił pierwszego ligowego gola dla Milanu, ale w miniony wtorek był już bohaterem swojej nowej drużyny. Jego dwie bramki zapewniły wówczas mediolańczykom zwycięstwo 2:0 nad Napoli i awans do półfinału Pucharu Włoch.

Jeżeli chodzi o Stadion Olimpijski, Piątek świetnie czuje się na tym obiekcie. Jeszcze jako piłkarz Genoi zdobył tutaj dwie bramki - we wrześniu pokonał bramkarza Lazio, a w grudniu strzelił gola w meczu właśnie z Romą. Oba te spotkania Genoa przegrała.

Z 14 golami na koncie Piątek zajmuje obecnie czwartą pozycję w klasyfikacji strzelców Serie A. Liderem jest Cristiano Ronaldo (17) z Juventusu Turyn. Dwie bramki słynny Portugalczyk zdobył w sobotnim meczu z Parmą, ale turyńczycy tylko zremisowali 3:3, choć prowadzili już 2:0 i 3:1.

Mecz Romy z Milanem był ważny dla obu drużyn pod kątem awansu do Ligi Mistrzów. "Rossoneri" z dorobkiem 36 punktów zajmują czwarte miejsce, ostatnie gwarantujące ten przywilej. Roma jest piąta - 35.

Milan traci cztery punkty do trzeciego Interu Mediolan, który niespodziewanie przegrał w niedzielę u siebie z Bologną 0:1. Udanie w roli szkoleniowca gości zadebiutował Serb Sinisa Mihajlovic (zastąpił Filippo Inzaghiego).

Dzień wcześniej bramki dla swoich zespołów zdobyli Arkadiusz Milik z Napoli i Mariusz Stępiński z Chievo Werona.

Piłkarze z Neapolu pokonali u siebie Sampdorię Genua 3:0, a dla Milika to 12. trafienie w sezonie. Z kolei Stępiński, którego Chievo zremisowało na wyjeździe z Empoli 2:2, ma w dorobku sześć bramek.