1. minuta Pierwszy gwizdek włoskiego sędziego Roberto Rosettiego i zaczęli. Polscy piłkarze są dopingowani przez kilka tysięcy fanów znad Wisły.

3. minuta Rzut rożny dla Portugalczyków, ale polscy obrońcy wybili piłkę.

4. minuta Cristiano Ronaldo upada po starciu z Mariuszem Lewandowskim. Portugalscy fani gwiżdżą na Polaka. Sędzia przerywa grę.

6. minuta Polacy grają bardzo rozsądnie. Trzymają rywali z dala od pola karnego, ale to przeciwnicy są przy piłce.

8. minuta Akcja skrzydłem Portugalczyków. Ronaldo ogrywa Błaszczykowskiego i podaje do Nuno Gomes, ten strzela z dystansu, ale Artur Boruc bez problemu łapie piłkę.

10. minuta Kontra Polaków. Kilka świetnych podań Biało-czerwonych, ale Petit przerywa akcję.

12. minuta Zderzenie Jacka Krzynówka z Caneirą. Portugalczyk musi zejść z boiska. Zastąpił go Miguel. Reprezentant Polski jest obolały, ale się trzyma i chce grać dalej.

14. minuta Polscy obrońcy udanie zastawiają pułapkę ofsajdową na Nuno Gomesa. Napastnik zostaje złapany na spalonym.

16. minuta Gra się uspokoiła. Po pierwszym kwadransie gry trzeba przyznać, że podopieczni Leo Beenhakkera są świetnie przygotowani do meczu.

18. minuta Mogło być groźnie pod bramką Artura Boruca. Ronaldo podał "prostopadle" do Nuno Gomesa, ale napastnik nie doszedł do piłki.

21. minuta Żółta kartka dla Boruca za opóźnianie wybicia piłki. Grzegorz Bronowicki jest opatrywany za linią boczną.

23. minuta Bronowicki wraca do gry. Deco dośrodkowuje po rzucie wolnym. Jakub Błaszczykowski wybija piłkę na aut.

25. minuta Bardzo dobra gra polskich obrońców, dokładnie rozprowadzają piłkę, ale nie przeciwnicy nie pozwalają rozwinąć akcji.

26. minuta Mogło być już 0:1. Deco idealnie dograł do niepilnowanego Nuno Gomesa, ale Boruc uprzedza rywala i wybija piłkę.

27. minuta Mamy jeszcze więcej szczęścia niż w ostatniej akcji. Ronaldo strzelił z rzutu wolnego, ale piłka trafiła w poprzeczkę.

29. minuta Żółta kartka dla Marcina Wasilewskiego za faul na Ronaldo, a to oznacza, że "Wasyl" nie będzie mógł zagrać w środę z Finlandią. Deco strzelił z rzutu wolnego, ale Boruc pewnie złapał piłkę.

31. minuta Polacy mają kłopot z wyprowadzeniem kontry. Portugalscy obrońcy grają bardzo dobrze. Dobra wiadomość z Serbii. Nasi rywale grupowi zremisowali z Finlandią 0:0.

33. minuta Groźna akcja Polaków. Niepilnowany Smolarek dostaje piłkę, ale strzela mocno nad bramką.

36. minuta Powinien być rzut karny dla Polaków. Jeden z obrońców portugalskich odbija piłkę ręką, ale sdzia nie pokazał na "wapno".

37. minuta Ronaldo dośrodkowuje w pole karne, ale Bronowicki wybija piłkę na rzut rożny.

39. minuta Żółta kartka dla Bronowickiego za faul na Simao Sabrosie. "Bronek" także nie zagra w środę z Finlandią. Rzut wolny dla naszych rywali, ale Polacy wychodzą obronną ręką.

41. minuta Rzut wolny po faulu na Krzynówku. Dośrodkowanie do Macieja Żurawskiego, ale bramkarz Ricardo łapie piłkę.

44. minuta Gol dla Polski! Niepilnowany Mariusz Lewandowski dobija strzał Kuby Błaszczykowskiego i piłka wpada do siatki!

45. minuta Szybka odpowiedź Portugalczyków, ale kapitalna obrona Boruca.

45+2. minuta Przerwa. Prowadzimy 1:0!

46. minuta Groźna akcja Portugalczyków na początek. Deco rozgrywa z Ronaldo, ten dośrodkowuje w pole karne, Boruc nie chwyta piłki, ale Michał Żewłakow wybija na rzut rożny.

48. minuta Maniche fauluje Smolarka. Krzynówek strzela z rzutu wolnego, ale daleko od bramki.

49. minuta Niestety gol dla naszych rywali. Michał Żewłakow nie upilnował Nuno Gomesa, ten strzelił w Boruca, a Maniche dobił piłkę. 1:1.

52. minuta Chaotyczna gra Polaków po stracie bramki. To może się skończyć kolejnym golem dla Portugalczyków.

53. minuta Kontuzja Grzegorza Bronowickiego. Polski obrońca opuścił boisko na noszach. Został zwieziony takim małym traktorkiem.

55. minuta Dwie zmiany w polskiej drużynie. Za "Bronka" wszedł Paweł Golański, a za Macieja Żurawskiego Radosław Matusiak.

57. minuta Artur Boruc wybija piłkę, ale niedokładnie. Kontra Portugalczyków. Gomes niemal wpadł z piłką do siatki. Ale na szczęście ciągle mamy remis.

59. minuta Ronaldo okiwał Dariusza Dudkę i strzelił z 30 metrów, ale obok bramki Boruca.

60. minuta Kontra Polaków. Krzynówek zagrał do Matusiaka, ale ten nie doszedł do piłki.

63. minuta Rzut wolny dla Polaków, portugalscy obrońcy wybijają piłkę na rzut rożny.

66. minuta Kolejna kontra Polakw. Błaszczykowski wbiega w pole karne, ale obrońca wybija na aut. Piękny strzał Krzynówka, ale niestety piłka nie wpadła do siatki.

68. minuta Zmiana u naszych rywali. Boisko opuścił Nuno Gomes, a w jego miejsce wszedł Quaresma.

70. minuta Strzał Quaresmy, ale wysoko nad bramką.

73. minuta Zamieszanie pod polem karnym Boruca. Niestety Cristiano Ronaldo znajduje sposób na strzelenie gola. Przegrywamy 1:2.

74. minuta Trzecia zmiana w polskim zespole. Wojciech Łobodziński zmienił Ebiego Smolarka.

75. minuta Petit rozzłościł Krzynówka. Doszło do przepychanek. Piłkarzy musiał rozdzielić sędzia.

76. minuta Błąd sędziego. Podyktował aut dla Portugalczyków, choć to Ronaldo wybił piłkę.

77. minuta Coraz mniej czasu na odrobienie strat.

78. minuta Ronaldo strzela głową po podaniu Quaresmy, ale na szczęście ponad bramką.

80. minuta Kontra Portugalczyków zakończona niecelnym strzałem Deco z 30 metrów.

81. minuta Jose Moutinho zmienia Simao Sabrosę w ataku Portugalczyków.

82. minuta Krzynówek walczy z Alvesem przy linii końcowej, ale fauluje rywala.

84. minuta Faul Wasilewskiego na Moutinho. "Wasyl" musi uważać, bo już ma jedną żółtą kartkę.

86. minuta Strzał Petita z 30 minut, ale ponad bramką.

87. minuta Gol dla Polaków. Jacek Krzynówek strzela z 30 metrów, piłka odbija się od słupka, uderza bramkarza Ricardo w rękę i wpada do siatki. 2:2!

89. minuta Głośny doping polskich kibiców.

90+1. minuta Miguel strzela z 10 metrów, ale lekko i Boruc bez problemów łapie piłkę.

90+3. minuta Sędzia zakończył mecz. Zremisowaliśmy 2:2 i wykonaliśmy bardzo duży krok w kierunku Euro 2008.