Rozczarowani musieli wychodzić kibice Szwajcarii. Do 84 minuty ich drużyna prowadziła z Danią aż 3:0. To, co nastąpiło potem określa się jako katastrofę. Ambitnie grający Duńczycy w ciągu 9 minut strzelili trzy bramki, w tym ostatnią w doliczonym czasie gry. Mecz zakończył się remisem 3:3, choć równie dobrze mógł się zakończyć zwycięstwem Szwajcarów 5:0.

Dramatyczny przebieg miało też spotkanie w Oslo, gdzie doszło do sąsiedzkiej konfrontacji. Do 7- minucie Norwegia prowadziła ze Szwecją 2:0. Mecz, podobnie jak ten w Bazylei zakończył się remisem 3:3. Szwedzi, którzy rzucili się do pogoni prowadzili nawet 3:2. Remis gospodarzom w siódmej minucie doliczonego czasu gry zapewnił Kamara.

Oto wszystkie wczorajsze wyniki:

Szwajcaria - Dania 3:3 (1:0).
Bramki: dla Szwajcarii - Remo Freuler (19), Granit Xhaka (66), Breel Embolo (76); dla Danii - Mathias Jorgensen (84), Christian Gytkjaer (88), Henrik Dalsgaard (90+3).

Bośnia i Hercegowina - Grecja 2:2 (2:0).
Bramki: dla Bośni - Edin Visca (10), Miralem Pjanic (15); dla Grecji - Kostas Fortounis (64-karny), Dimitris Kolovos (85).
Czerwona kartka: Miralem Pjanic (Bośnia i Hercegowina, 65).

Norwegia - Szwecja 3:3 (1:0).
Bramki: dla Norwegii - Bjorn Johnsen (41), Joshua King (59), Ola Kamara (90+7); dla Szwecji - Viktor Claesson (70), Robin Quaison (86, 90+1).

Irlandia - Gruzja 1:0 (1:0).
Bramka: Conor Hourihane (36).

Rumunia - Wyspy Owcze 4:1 (3:1).
Bramki: dla Rumunii - Ciprian Deac (26), Claudiu Keseru (29, 33), George Puscas (63); dla Wysp Owczych - Viljornur Davidsen (40-karny).

Włochy - Liechtenstein 6:0 (4:0).
Bramki: Stefano Sensi (17), Marco Verratti (32), Fabio Quagliarella dwie (35-karny, 45+3-karny), Moise Kean (70), Leonardo Pavoletti (76).
Czerwona kartka: Daniel Kaufmann (Liechtenstein, 45+2).

Malta - Hiszpania 0:2 (0:1).
Bramki: Alvaro Morata (31, 73).