Tym razem w Częstochowie sensacji nie było. Lider ekstraklasy pokonał lidera 1. ligi 1:0, a zwycięską bramkę zdobył w 17. minucie Artur Sobiech, który wykorzystał dokładne dośrodkowanie z lewego skrzydła. Pierwsze uderzenie Jakub Szumski zdołał jeszcze odbić, ale wobec poprawki był już bezradny.

Raków, podobnie jak w zwycięskich meczach z Lechem Poznań i Legią Warszawa, próbował rozpocząć od mocnego uderzenia i w drugiej minucie był bliski uzyskania prowadzenia, ale piłka po uderzeniu Andrzeja Niewulisa trafiła w poprzeczkę i wyszła w pole.

W drugiej połowie gospodarze uporczywie dążyli do wyrównania, a goście starali się im w tym przeszkadzać i próbowali kontratakować.

W 58. minucie bliski zdobycia wyrównującej bramki był Sebastian Musiolik, ale zablokowali go gdańscy obrońcy.

Z kolei w 63. minucie piłka w końcu wylądowała w bramce Lechii, ale po analizie VAR sędzia Szymon Marciniak gola nie uznał, gdyż Petr Schwarz przy opanowaniu piłki pomagał sobie ręką. Częstochowianie do końca atakowali, ale ich akcje najczęściej kończyły się tylko rzutami rożnymi lub wolnymi.

Jeszcze w 89. minucie gdańszczanie zablokowali groźny strzał Macieja Domańskiego, a już w czasie doliczonym przez arbitra główkę Szymona Lewickiego obronił Zlatan Alomerovic.