Kanadyjczycy do przerwy prowadzili 2:0, a bramki zdobyli Jonathan David (18) i Lucas Daniel Cavallini (28). Jednak pięć minut po przerwie gola kontaktowego strzelił Duckens Nazon, a w 70. minucie z rzutu karnego do wyrównania doprowadził Herve Bazile. Sześć minut później zwycięską bramkę dla Haiti zdobył Wilde-Donald Guerrier.

Rzuty karne były potrzebne do wyłonienia półfinałowego rywala Haiti. W regulaminowym czasie gry Meksyk remisował z Kostaryką 1:1, a gole strzelili Raul Jimenez (44. dla Meksyku) i Bryan Ruiz (52. z rzutu karnego dla Kostaryki). Serię "jedenastek" źle rozpoczęli Meksykanie, bo kostarykańskiego bramkarza nie pokonał Raul Jimenez. Później jednak karnych nie wykorzystali Randall Leal i decydującego Keysher Fuller.

W dwóch pozostałych meczach 1/4 finału drużyna Stanów Zjednoczonych zagra z rewelacyjnie spisującą się reprezentacją Curacao, a Jamajka z Panamą.

Broniący tytułu Amerykanie łącznie mają w dorobku sześć triumfów w tej imprezie. W klasyfikacji wszech czasów o jeden wyprzedzają ich Meksykanie. Poza tymi ekipami Złoty Puchar udało się wywalczyć jedynie Kanadyjczykom w 2000 roku.

Finał zaplanowano na 7 lipca w Chicago.

Wyniki, program:

1/4 finału sobota, 29 czerwca Haiti - Kanada 3:2 (0:2) Bramki: dla Haiti - Duckens Nazon (50), Herve Bazile (70-karny), Wilde-Donald Guerrier (76); dla Kanady - Jonathan David (18), Lucas Daniel Cavallini (28). Meksyk - Kostaryka 1:1 (1:0), karne 5-4 Bramki: dla Meksyku - Raul Jimenez (44); dla Kostaryki - Bryan Ruiz (52-karny).

niedziela, 30 czerwca Jamajka - Panama (23.30, Filadelfia) USA - Curacao (02.00, Filadelfia) 1/2 finału wtorek, 2 lipca Haiti - Meksyk (04.00, Glendale) środa, 3 lipca Jamajka/Panama - USA/Curacao (03.00, Nashville) finał niedziela, 7 lipca (godz. 04.15, Chicago)