Madagaskar sprawił sensację już w fazie grupowej, pokonując w ostatniej kolejce Nigerię 2:0 i zajmując pierwsze miejsce w grupie B. W 1/8 finału trafił na dwukrotnego triumfatora turnieju o mistrzostw Afryki, ale i tego rywala się nie przestraszył.

Podopieczni francuskiego selekcjonera Nicolasa Dupuis dwukrotnie wychodzili na prowadzenie, a rywale dwa razy odrobili stratę. Na gola zdobytego przez Ibrahima Amadę efektownym uderzeniem z dystansu (dziewiąta minuta) odpowiedział Cedric Bakambu (21.), zaś po trafieniu Fanevy Andriatsimy (77.) w jednej z ostatnich akcji meczu do wyrównania doprowadził Chancel Mbemba (90.).

Sędzia zarządził więc dogrywkę, która nie przyniosła rozstrzygnięcia, a w konkursie "jedenastek" debiutanci zachowali więcej zimnej krwi i wygrali 4-2.

W kolejnej rundzie Madagaskar zmierzy się z Ghaną albo Tunezją, których mecz 1/8 finału zaplanowano na poniedziałek.

Wcześniej wyłoniono już dwie inne pary ćwierćfinałowe: Benin zmierzy się z Senegalem, a Nigeria z RPA. Ostatnią stworzą zwycięzcy niedzielnego (godz. 21) meczu Algieria - Gwinea oraz poniedziałkowego spotkania Mali - Wybrzeże Kości Słoniowej.