"Super Orły" objęły prowadzenie w 27. minucie po strzale piłkarza Villarreal Samuela Chukwueze. W 71. do wyrównania doprowadził Bongani Zungu, a o zwycięstwie Nigerii w końcówce przesądził zawodnik Udinese William Troost-Ekong, którego przy rzucie rożnym nie upilnowali obrońcy.

RPA żegna się z turniejem, choć w poprzedniej rundzie wyeliminowała gospodarzy i jednocześnie głównych kandydatów do końcowego zwycięstwa - Egipcjan.

Wcześniej w środę miejsce w najlepszej czwórce rozgrywek zapewnili sobie też piłkarze Senegalu, którzy pokonali Benin 1:0 (0:0). Swojego następnego rywala również poznają w czwartek, kiedy debiutujący w turnieju Madagaskar zagra z Tunezją.

Zwycięska bramka dla "Lwów Terangi" padła w 69. minucie po akcji dwóch piłkarzy na co dzień występujących w angielskiej ekstraklasie. Sadio Mane, który w tym roku triumfował z Liverpoolem w Lidze Mistrzów, podał do wbiegającego w pole karne pomocnika Evertonu Idrissy Gueye, a ten pewnym strzałem pokonał bramkarza Saturnina Allagbe.