Już w piątej minucie mogło być 1:0 dla Barcy, ale strzał Thierry'ego Henry'ego został zablokowany. Cztery minut później minimalnie obok bramki uderzał Ronaldinho. W końcu gospodarze dopięli swego. Lewą stroną przedarł się Lionel Messi i strzelił mocno po ziemi. Jeszcze jeden z obrońców Lyonu dotknął piłki i ta wpadła do bramki.

Do głosu doszli goście. Jednak ich ataki rozbijane są przed polem karnym Barcelony. Jednak w 36. minucie mogło być już 2:0. Znów strzelał Messi, a piłkę zmierzającą do siatki gości wybił zawodnik Lyonu. Obie drużyny wyczekiwały na przerwę i doczekały się. Gwizdek sędziego i po pierwszej połowie Barca prowadziła 1:0.

Druga połowa nie rozpoczęła się w takim tempie jak pierwsza. Barcelona nie musi atakować, więc się na razie nie wysila. W 62. minucie pojawił się na boisku Milan Baros, a więc goście postawili wszystko na atak. Z pola karnego strzelał Henry, ale piłkę na róg wybił Vercoutre. Chwilę potem napastnik Barcy dostał żółtą kartkę za grę po gwizdku. Kolejna dobra obrona bramkarza gości, tym razem obronił on uderzenie Deco.

Na 10 minut przed końcem rzut wolny wykonywał Juninho. Słynący z doskonałej egzekucji stałych fragmentów gry Brazylijczyk trafił jednak w mur. Minutę później losy meczu zostały już rozstrzygnięte. Po akcji Iniesty ponownie drogę do siatki gości znalazł Messi.

Lyon na łopatkach. W doliczonym czasie gry z bliska strzelał młody Giovanni, Vercoutre odbił piłkę, ale z dobitką zdążył Henry. Dla Francuza była to pierwsza bramka dla Barcelony, od momentu przejścia z Arsenalu Londyn.

Grały też drużyny Polaków. Niestety wszyscy nasi zawodnicy spędzili mecze na ławkach rezerwowych - Paweł Golański w Steaule Bukareszt, Tomasz Kuszczak w Manchesterze United, Łukasz Fabiański w Arsenalu Londyn, a Dawid Janczyk w CSKA Moskwa.