Zespół ze Stargardu zajmuje obecnie 11. miejsce w drugiej lidze, ale w Pucharze Polski potrafi sprawić psikusa faworytom. Najlepszym dowodem na to były rozgrywki 2014/15, kiedy dotarł do półfinału.

W środę pozbawił szans na piąty triumf w tych rozgrywkach Wisłę Kraków, wygrywając 2:1. Oba gole dla gospodarzy uzyskał z rzutów karnych Wojciech Fadecki, który pięć lat temu miał udział w największym sukcesie w historii Błękitnych.

W innych meczach większych niespodzianek nie było. Legia Warszawa pokonała na wyjeździe pierwszoligową Puszczę Niepołomice 2:0, a prowadząca w ekstraklasie Pogoń Szczecin w najskromniejszych rozmiarach wygrała w Rzeszowie z drugoligową Stalą (1:0).

Jedną z najbardziej interesujących par tego etapu rywalizacji było zestawienie Cracovii z Jagiellonią Białystok. Mecz piątej z czwartą obecnie drużyną ekstraklasy obfitował w gole, a gospodarze zwyciężyli finalistę poprzedniej edycji PP 4:2.

Oprócz Jagiellonii i Wisły Kraków, spośród przedstawicieli ekstraklasy z rozgrywek odpadły Śląsk Wrocław (0:2 z drugoligowym Widzewem Łódź) i Korona Kielce, która jednak spotkała się z występującym na tym poziomie KGHM Zagłębiem Lubin (0:1).

Cieniem na wtorkowych spotkaniach położyły się wydarzenie z udziałem pseudokibiców w Wejherowie i Łodzi.

Na Pomorzu Gryf prowadził z triumfatorem poprzedniej edycji Pucharu Polski Lechią Gdańsk 2:0, ale ostatecznie przegrał 2:3, jednak uwagę przykuły przede wszystkim wydarzenia z pierwszej połowy, kiedy sędzia zmuszony był przerwać zawody z powodu niewłaściwego zachowania kibiców gospodarzy. Z zajmowanych przez nich trybun strzelano rakietnicami w kierunku murawy (jedną z nich prawie trafiono bramkarza gości Zlatana Alomerovica), a ponadto odpalano race i zadymiono stadion.

Z kolei w Łodzi policja zatrzymała 27 kibiców Śląska Wrocław, którym zarzucono m.in. próby wniesienia na stadion wyrobów pirotechnicznych oraz napaści na policjantów.

Już na początku meczu kibice zajmujący miejsce w sektorze gości odpalili race i próbowali sforsować ogrodzenie, przez co arbiter przerwał grę, a na prośbę organizatora zawodów konieczne było użycie pododdziałów zwartych policji, gdyż - według policji - fani ekipy przyjezdnej za wszelką cenę dążyli do konfrontacji z łódzkimi kibicami.

W środę PZPN wszczął postępowania wyjaśniające dotyczące chuligańskich zachowań na trybunach obu stadionów. Pełna dokumentacja dotycząca zajść trafi do Komisji Dyscyplinarnej związku, której najbliższe posiedzenie zaplanowane jest na czwartek.

W pierwszej rundzie (1/32 finału), która zakończy się w czwartek, występują 64 drużyny, w tym wszystkie zespoły ekstraklasy (16) i pierwszej ligi (18) z poprzedniego sezonu.

W tym roku rozegrane zostaną także mecze dwóch kolejnych rund: 1/16 finału (29-31 października) i 1/8 finału (3-5 grudnia). Finał tradycyjnie ma odbyć się 2 maja na PGE Narodowym w Warszawie.