Elif Elmas, kolega klubowy Piotra Zielińskiego i Arkadiusza Milika z Napoli, zdobył dwie bramki dla Macedonii Północnej w wygranym 2:1 meczu ze Słowenią. Pierwszego gola strzelił w 50. minucie, a drugiego 18 minut później. Goście odpowiedzieli trafieniem Josipa Ilicica, ale dopiero w 95. minucie.

Drużyna Macedonii Północnej okazała się niewygodnym przeciwnikiem dla Słoweńców, którzy w ubiegłym miesiącu wygrali w Lublanie z Polakami 2:0. W marcu na wyjeździe Macedończycy zremisowali 1:1, a w czwartek przed własną publicznością zdobyli komplet punktów, pokazując, że nie rezygnują z walki o awans do Euro 2020.

Wynik w Skopje jest korzystny dla biało-czerwonych, którzy po zwycięstwie w Rydze nad Łotyszami 3:0 umocnili się na prowadzeniu w grupie G. Jeśli w niedzielę w Warszawie pokonają Macedończyków, zapewnią sobie awans do mistrzostw Europy.

Macedonia Północna - Słowenia 2:1 (0:0)
Bramki: dla Macedonii Północnej - Elif Elmas (50, 68); dla Słowenii - Josip Ilicic (90+5-karny)
Sędzia: Danny Makkelie (Holandia)
Macedonia Północna: Stole Dimitrievski - Stefan Ristovski (82. Gjoko Zajkov), Visar Musliu, Kire Ristevski, Ezgan Alioski - Boban Nikolov, Stefan Spirovski, Arijan Ademi (77. Kristijan Tosevski), Elif Elmas, Goran Pandev (66. Ivan Trickovski), Ilija Nestorovski
Słowenia: Jan Oblak - Petar Stojanovic, Aljaz Struna, Miha Mevlja, Jure Balkovec - Josip Ilicic, Rene Krhin (48. Denis Popovic), Jasmin Kurtic, Roman Bezjak (79. Robert Beric) - Benjamin Verbic (65. Miha Zajc), Andraz Sporar