Obie bramki dla Olimpii (jedną z rzutu karnego) zdobył przed przerwą reprezentant Afganistanu Omran Haydary, który łącznie z dorobkiem 10 trafień prowadzi w klasyfikacji strzelców zaplecza ekstraklasy.

W drugiej połowie lider z Radomia odpowiedział dwoma golami. Najpierw z rzutu karnego strzelił Leandro, a w 83. minucie punkt uratował Radomiakowi występujący w trzech poprzednich sezonach w łódzkim Widzewie Mateusz Michalski.

Radomiak ma obecnie 27 punktów w 14 meczach.

Dotychczasowy wicelider, zespół Warty, przegrał po raz pierwszym w tym sezonie w Grodzisku Wielkopolskim, gdzie gra jako gospodarz. W sobotę uległ spadkowiczowi z ekstraklasy Zagłębiu Sosnowiec 2:3 i obecnie jest czwarty - 24 punkty, ale w 13 spotkaniach.

Na pozycję wicelidera awansowała Stal Mielec, która już w piątek pokonała u siebie znajdującą się w strefie spadkowej Sandecję Nowy Sącz aż 5:1, strzelając trzy gole w końcówce.

Mielczanie, mający mecz zaległy, zgromadzili dotychczas 25 punktów.

Pierwszą w sezonie porażkę na swoim stadionie ponieśli piłkarze trzeciego w tabeli Podbeskidzia Bielsko-Biała (24 pkt w 14 meczach), którzy przegrali 0:2 z GKS Jastrzębie.

Ekstraklasowe aspiracje potwierdziła piąta obecnie Miedź (23 pkt w 13 spotkaniach). Legniczanie pokonali w piątek Stomil Olsztyn 4:1.

Swojego pierwszego gola w nowych barwach strzelił sprowadzony we wrześniu do legnickiego klubu Dawid Kort - były piłkarz Atromitosu Ateny, a w przeszłości Pogoni Szczecin i Wisły Kraków.