Pierwsi z awansu w środę cieszyli się piłkarze Lecha. "Kolejorz" wygrał w Boguchwale z występująca tam w roli gospodarza drugoligową (trzeci poziom) Stalą Stalowa Wola 2:0. Gole strzelili Tymoteusz Puchacz i Tomasz Dejewski.

Najciekawiej w 1/8 finału zapowiadało się starcie Lechii z Zagłębiem Lubin, co potwierdziło się na boisku. Do przerwy goście prowadzili 2:0 po golach słoweńskich piłkarzy (Sasa Zivec i Damjan Bohar), ale między 53. i 63. minutą gdańszczanie odpowiedzieli trzema trafieniami. Bramki zdobyli kolejno Tomasz Makowski, Słowak Lukas Haraslin oraz Portugalczyk Flavio Paixao z rzutu karnego.

Wieczorem odbył się mecz w Tychach, gdzie GKS podejmował ekipę ŁKS. W poprzednim sezonie obie drużyny grały ze sobą w 1. lidze, ale łodzianie od lata są beniaminkiem ekstraklasy.

W środowy wieczór nie było jednak widać tej różnicy. Tyszanie wygrali 2:0, a losy meczu rozstrzygnęli w drugiej połowie. W 72. minucie prowadzenie dał im Wojciech Szumilas (błąd popełnił bramkarz ŁKS Dominik Budzyński), a osiem minut później wynik ustalił precyzyjnym uderzeniem głową Marcin Biernat.

Dzień wcześniej wystąpiły dwie drużyny Legii. Ta pierwsza, będąca aktualnym wicemistrzem Polski, wygrała na wyjeździe z występującym dwie klasy niżej Górnikiem Łęczna 2:0, natomiast trzecioligowe (czwarty poziom) rezerwy stołecznego klubu przegrały w Ząbkach z mistrzem kraju Piastem 0:2.

Ta runda Pucharu Polski zakończy się w czwartek, gdy odbędą się trzy mecze.

Ćwierćfinały zaplanowano na marzec 2020. Finał ma zostać rozegrany 2 maja na PGE Narodowym w Warszawie.