Spotkaniu w Poznaniu towarzyszyły wielkie emocje. Na stadionie Lecha zasiadł komplet - 28 tysięcy - widzów. Jednak piłkarze długo kazali czekać na gola. W pierwszej połowie bramki nie padły i dopiero druga odsłona przyniosła trafienie. W 73. minucie do siatki Legii celnie uderzył pomocnik Lecha Hernan Rengifo. Zobacz, jak Peruwiańczyk strzelił gola>>>

Rengifo otrzymał idealne podanie od Marcin Kikuta i nie zawiódł. Gracz Lecha strzelił gola. Bramkarz Legii Jan Mucha nie miał szans i poznaniacy prowadzili 1:0. Do końca spotkania warszawianie próbowali wyrównać, ale nie dali rady. W ten sposób dotychczasowy lider Orange Ekstraklasy przegrał w Poznaniu 0:1. A potknięcie legionistów wykorzystała Wisła Kraków i po zwycięstwie z Jagiellonią Białystok prowadzi w ligowej tabeli.