W znakomitej sytuacji w 5. minucie znalazł się Piotr Włodarczyk, jednak napastnik gospodarzy strzelił obok słupka. Ciągle atakowali mistrzowie Polski. Głową strzelał Michał Stasiak, ale nad bramką. W 20. minucie pierwszą żółtą kartkę dostał Radek Mynar z Dyskobolii.

37. minuta i rzut wolny dla Zagłębia z 17 metrów. To była doskonała szansa na uderzenie dla Macieja Iwańskiego, ale zawodnik gospodarzy strzelił zbyt lekko i Sebastian Przyrowski wypiąstkował piłkę. Przedwczesna zmiana w Zagłębiu. Za utykającego Tiago Gomesa wszedł Wojciech Łobodziński. Do końca pierwszej połowy bramkowych sytuacji już nie było.

Po przerwie doczekaliśmy się tego, co najważniejsze, czyli bramek. W 58. minucie prowadzenie objęli gospodarze. Po dośrodkowaniu Iwańskiego, piłkę do siatki wepchnął Manuel Arboleda. Zagłębie długo nie cieszyło się z tego gola. Cztery minuty później pięknym strzałem z 20 metrów wyrównał Jarosław Lato.

W 81. minucie na prowadzenie wyszli piłkarze Dyskobolii. Podanie Adriana Sikory wykorzystał Filip Ivanovski i pokonał Aleksandra Ptaka. Powinno być 3:1 dla gości, ale Piotr Piechniak spudłował w idealnej sytuacji. Na szczęście dla Dyskobolii ta zmarnowana okazji już się nie zemściła. Podopieczni Jacka Zielińskiego wygrali 2:1/