Trener Czesław Michniewicz nie mógł skorzystać w Serbii z kilku zawodników. Kłopoty zdrowotne wyeliminowały m.in. Marcina Bułkę, Patryka Dziczka i Przemysława Płachetę, a za żółte kartki musiał pauzować Patryk Klimala.

Serbowie też nie mogli wystawić optymalnego składu, bowiem kilku zawodników otrzymało powołanie do dorosłej reprezentacji.

Jedyna bramka meczu padła już w 11. minucie, gdy po akcji lewą stroną i błędzie polskiej defensywy niepilnowany Veljko Nikolic strzelił mocno z odległości ponad dziesięciu metrów.

Do końca pierwszej połowy Serbowie sprawiali lepsze wrażenie, a biało-czerwoni grali zbyt nerwowo.

Po przerwie oba zespoły stworzyły dogodne okazje (w polskiej ekipie bliski powodzenia był m.in. Robert Gumny), jednak wynik nie uległ już zmianie.

To druga porażka młodzieżowej reprezentacji Polski w eliminacjach. W ośmiu dotychczasowych meczach grupy 5. zdobyła 16 punktów i jest wiceliderem. Traci cztery punkty do Rosji, która rozegrała jedno spotkanie więcej. Tym razem "Sborna" pokonała u siebie Estonię 4:0.

We wtorek o godzinie 18 podopieczni Michniewicza zagrają w Gdyni z Bułgarią.

Kwalifikacje potrwają do listopada. W mistrzostwach Europy 2021, które odbędą się w Słowenii i na Węgrzech, weźmie udział 16 drużyn.

Awans wywalczą triumfatorzy każdej z dziewięciu grup oraz pięć najlepszych zespołów z drugich miejsc. Udział mają zapewniony obaj gospodarze.

Serbia - Polska 1:0 (1:0).

Bramka: Veljko Nikolic (11).

Żółte kartki: Strahinja Erakovic, Svetozar Markovic, Dimitrije Kamenovic – Robert Gumny, Bartosz Slisz, Maciej Rosołek.

Sędzia: Bram Van Driessche (Belgia).

Skład reprezentacji Polski: Kamil Grabara – Robert Gumny, Jakub Kiwior, Kamil Piątkowski, Tymoteusz Puchacz – Marcin Listkowski (77. Daniel Ściślak), Tomasz Makowski (46. Dennis Jastrzembski), Bartosz Slisz, Mateusz Bogusz (73. Dawid Kurminowski), Jakub Kamiński (60. Maciej Rosołek) – Paweł Tomczyk (60. Bartosz Białek).