Nie było niespodzianki w rozegranym w Gandawie rewanżowym meczu czwartej rundy eliminacji LK. Miejscowy KAA Gent wygrał z Rakowem 3:0 i wyeliminował wicemistrzów Polski z dalszych gier. W dwumeczu faworytami pozostawali właśnie piłkarze z Belgii.

Raków rozpoczął spotkanie bardzo odważnie i w trzeciej minucie był bliski objęcia prowadzenia, gdy po dośrodkowaniu z rzutu wolnego ze środka pola karnego strzelał Milan Rundic, ale Sinan Bolat zdołał przerzucić piłkę nad poprzeczką. Później do głosu doszli gospodarze, wśród których główną rolę odgrywał ich kapitan Vadis Odjidja-Ofoe i raz po raz na polu karnym Rakowa dochodziło do groźnych sytuacji.

Bramkarz Vladan Kovacevic przez 45 minut zdołał jednak zachować czyste konto wychodząc zwycięsko z pojedynków z Tarikiem oraz Laurentem Depoitre. Raków odpowiedział tylko dwoma celnym strzałami Marcina Cebuli i Marka Poletanovica oraz akcją w 30. minucie, po której właśnie ci dwa zawodnicy nie doszli do dośrodkowania Patryka Kuna.

Gdy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się bez goli, w jedynej doliczonej przez arbitra minucie gospodarzom udało się objąć prowadzenie. Po dośrodkowaniu z prawego skrzydła piłkę przy linii końcowej przejął Depoitre i odegrał ją do Tissoudaliego, który umieścił ją w bramce.

Zabójcze dwie minuty

Po przerwie piłkarze z Gandawy kontrolowali grę, a Raków grał bardzo ostrożnie w obronie. Tak było do 70. minuty, kiedy to Odjidja-Ofoe zmylił czujność zawodników Rakowa i popisał się celnym strzałem z ok. 20 metrów.

Dwie minuty później niemal z tego samego miejsca trzeciego gola zdobył Julien De Sart, czym praktycznie przesądził o losach awansu.

Raków próbował jeszcze atakować, ale bez większych efektów i dopiero w doliczonym czasie drugiej połowy stworzył zagrożnie pod bramką Bolata.

KAA Gent - Raków Częstochowa 3:0 (1:0).

Bramki: Tarik Tissoudali (45+1), Vadis Odjidja-Ofoe (70), Julien De Sart (72).

Żółte kartki - KAA Gent: Sven Kums, Vadis Odjidja-Ofoe. Raków Częstochowa: Fabio Sturgeon.

Sędzia: Alijar Agajew (Azerbejdżan).

Pierwszy mecz: 1:0 dla Rakowa. Awans - KAA Gent.

Gent: Sinan Bolat - Andreas Hanche-Olsen, Michael Ngadeu-Ngadjui, Joseph Okumu, Nurio Fortuna - Alessio Castro-Montes, Vadis Odjidja-Ofoe (80-Adewale Oladoye), Andrew Hjulsager (46-Julien De Sart), Sven Kums - Laurent Depoitre (85-Vakoun Bayo), Tarik Tissoudali(80-Giorgi Czakwetadze).

Raków: Vladan Kovacevic - Fran Tudor, Andrzej Niewulis, Milan Rundic - Mateusz Wdowiak (73-Wiktor Długosz), Gjannis Papanikolaou (73-Ivi Lopez), Marko Poletanovic (80-Igor Sapała), Patryk Kun - Fabio Sturgeon, Marcin Cebula (77-Daniel Szelągowski) - Vladislavs Gutkovskis (73-Alexandre Guedes).