"Pasy" bardzo szybko objęły prowadzenie. W 6. minucie Mateusz Bartczak w polu karnym zespołu z Warszawy idealnie podał do Vule Trivunovicia, a ten z najbliższej odległości umieścił piłkę w siatce. Krakowianie w pierwszej połowie mieli jeszcze kilka doskonałych sytuacji strzeleckich. Drugą bramkę zdobyli jednak dopiero w doliczonym czasie gry przed przerwą - Alexander Suvorov przelobował Sebastiana Przyrowskiego.

Swoje szanse miała także Polonia. Po strzałach Bruno Coutinho (12. minuta) i Adriana Mierzejewskiego (16.) piłka odbijała się od poprzeczki, a w 34. minucie ponownie groźnie uderzył Mierzejewski - tym razem z rzutu wolnego, ale trafił w słupek.

W 52. minucie "Czarne Koszule" zdobyły kontaktową bramkę. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Wojciech Kaczmarek niefortunnie wybił piłkę wprost pod nogi Euzebiusza Smolarka, a ten nie zmarnował okazji.

Od 64. min warszawski zespół musiał grać w dziesiątkę. Po brutalnym faulu Bruno Coutinho na Mateuszu Klichu piłkarz Polonii ujrzał po raz drugi żółtą, a chwilę później czerwoną kartkę.

O losach spotkania przesądził w 79. minucie Aleksejs Visnakovs. Po podaniu Mateusza Klicha, ograł w dziecinny sposób jedynego obrońcę - Tomasza Jodłowca, a następnie skierował piłkę do siatki obok bezradnego Przyrowskiego. Saidi Ntibazonkiza i Marcin Krzywicki mogli jeszcze podwyższyć wynik, ale nie wykorzystali świetnych okazji.

Kibice Cracovii pamiętali o sympatykach Legii i Lecha, których stadiony zamknięto z powodu zamieszek podczas finału Pucharu Polski. Na początku meczu najzagorzalsi fani gospodarzy, z tzw. młyna, opuścili swoją trybunę, na którą powrócili po pięciu minutach. W trakcie spotkania skandowano też: "Piłka nożna dla kibiców".

Cracovia Kraków - Polonia Warszawa 3:1 (2:0)
Bramki: 1:0 Vule Trivunovic (6), 2:0 Alexandru Suvorov (45+2), 2:1 Euzebiusz Smolarek (52), 3:1 Aleksejs Visnakovs (79).
Żółta kartka - Cracovia Kraków: Saidi Ntibazonkiza, Łukasz Mierzejewski, Alexandru Suvorov, Wojciech Kaczmarek. Polonia Warszawa: Adam Kokoszka, Bruno Coutinho, Jakub Tosik, Andreu Mayoral. Czerwona kartka za drugą żółtą - Polonia Warszawa: Bruno Coutinho (64).
Sędzia: Daniel Stefański (Bydgoszcz).
Widzów 6 500.
Cracovia Kraków: Wojciech Kaczmarek - Łukasz Mierzejewski, Vule Trivunovic, Arkadiusz Radomski, Hesdey Suart - Alexandru Suvorov, Mateusz Bartczak, Mateusz Klich, Sławomir Szeliga (81. Vladimir Boljevic), Saidi Ntibazonkiza (86. Marcin Krzywicki) - Bartłomiej Dudzic (78. Aleksejs Visnakovs).
Polonia Warszawa: Sebastian Przyrowski - Radek Mynar (46. Jakub Tosik), Tomasz Jodłowiec, Adam Kokoszka (78. Daniel Gołębiewski), Tomasz Brzyski - Adrian Mierzejewski, Łukasz Trałka (46. Andreu Mayoral), Bruno Coutinho, Łukasz Piątek, Euzebiusz Smolarek - Artur Sobiech.