Pierwszy gol dla Górnika padł po strzale Rafała Kosznika - w 22. minucie obrońca zabrzan uderzył zza pola karnego, piłka odbiła się od pleców Adama Banasia i wpadła do bramki Zagłębia.

W 30. minucie silne podanie Pawła Olkowskiego wykorzystał Prejuce Nakoulma i gospodarze prowadzili 2:0.

Kwadrans po wznowieniu gry w drugiej połowie Arkadiusz Piech strzelił bramkę dla Zagłębia ustalając wynik meczu.

Po zwycięstwie nad Zagłębiem Górnik jest wiceliderem tabeli ekstraklasy, piłkarze trenera Adama Nawałki mają 15 punktów i prowadzącej Legii ustępują gorszą różnicą bramek. Zagłębie z 5 punktami zajmuje przedostatnią, 15. pozycję.

W 8. kolejce spotkań ekstraklasy Legia zmierzy się w Warszawie z Górnikiem, mecz zostanie rozegrany w niedzielę, 22 września.