Wprawdzie w początkowej fazie spotkania inicjatywa należała do gospodarzy, którzy mieli kilka sytuacji do zdobycia prowadzenia, ale na przerwę, to przyjezdni schodzili z korzystnym dla siebie wynikiem.

W 11. min Krzysztof Pilarz z trudem obronił strzał głową Radosława Pruchnika, w 26. min Grzegorz Bonin w doskonałej sytuacji posłał piłkę wysoko nad bramką, a trzy minuty później Jakub Świerczok, po doskonałym podaniu Damiana Jakubika ograł Dawida Sołdeckiego, ale piłkę, która minęła bramkarza gości, z linii bramkowej zdołał jeszcze wybić Artem Putiwcew.

W 42. min po sprytnie rozegranym rzucie wolnym Dawid Plizga znakomicie dośrodkował z prawej strony, a w ogromnym zamieszaniu podbramkowym Sołdecki (niegdyś zawodnik Górnika Łęczna) zdołał umieścić piłkę w siatce.

Po przerwie trener Jurij Szatałow postawił na atak, ale mimo zdecydowanej przewagi w polu gospodarzom długo nie udawało się stwarzać dogodnych sytuacji do zdobycia gola.

Większą nerwowość wprowadziła akcja z 53. min, kiedy Wojciech Kędziora przejmując w polu karnym piłkę z wyrzutu z autu zwodem minął Tomislava Bozica i precyzyjnym strzałem zdobył drugą bramkę dla swojego zespołu.

Od tej chwili praktycznie gra toczyła się na jednej połowie, górnicy atakowali, goście z Niecieczy skutecznie chronili dostępu do swojej bramki, ograniczając się do sporadycznych kontrataków, z których najgroźniejszy był w 81. min, kiedy Jakub Biskup przegrał pojedynek sam na sam z Dziugasem Bartkusem.

W 88. minucie gospodarze wreszcie zdobyli gola, kiedy w zamieszaniu podbramkowym Bartoszowi Śpiączce udało się trafić do bramki, jednak mimo ogromnego naporu gospodarzy wynik nie uległ zmianie.

Górnik Łęczna - Termalica Bruk-Bet Nieciecza 1:2 (0:1)
Bramki: 0:1 Dawid Sołdecki (42), 0:2 Wojciech Kędziora (53), 1:2 Bartosz Śpiączka (88).
Żółta kartka - Górnik Łęczna: Jakub Świerczok, Grzegorz Bonin. Termalica Bruk-Bet Nieciecza: Wojciech Kędziora, Dalibor Pleva.
Sędzia: Paweł Raczkowski (Warszawa). Widzów 3 809.
Górnik Łęczna: Dziugas Bartkus - Łukasz Mierzejewski (74. Paweł Sasin), Radosław Pruchnik, Tomislav Bozic, Damian Jakubik - Grzegorz Bonin, Łukasz Bogusławski (46. Jan Bednarek), Łukasz Tymiński, Przemysław Pitry (46. Bartosz Śpiączka), Marcos Garcia Barreno - Jakub Świerczok.
Termalica Bruk-Bet Nieciecza: Krzysztof Pilarz - Sebastian Ziajka, Dawid Sołdecki, Artem Putiwcew, Dariusz Jarecki (58. Patryk Fryc) - Dawid Plizga (46. Jakub Biskup), Patrik Misak, Mateusz Kupczak, Dalibor Pleva, Martin Juhar - Wojciech Kędziora (80. Michał Markowski).