Warszawianie przystępując do gry wiedzieli, że goniący ich Piast Gliwice zremisował w Poznaniu z Lechem 2:2, nie zdołali jednak wykorzystać potknięcia gliwiczan.

Gospodarze na pewno chcieli uniknąć powtórki z wrześniowego meczu z legionistami w Chorzowie, kiedy już po 12 minutach przegrywali 0:3, a skończyło się 1:4. Tym razem zaczęli uważnie w obronie. Legioniści mieli inicjatywę, gra toczyła się częściej na połowie "Niebieskich". W 11. minucie z dystansu "przymierzył" Aleksandar Prijovic i chorzowski bramkarz końcami palców wybił piłkę na róg.

Kwadrans później powinno być 0:1. Znów strzelał Prijovic, tym razem z pięciu metrów, ponownie refleksem błysnął Matus Putnocky, a dobitkę Michaiła Aleksandrowa wybił sprzed pustej bramki Mateusz Cichocki.

Piłkarzom Ruchu raz udało się przedrzeć w pole karne przeciwnika, jednak centrę Łukasza Monety "zgasił" Arkadiusz Malarz i kibice - a wśród nich kadra polskich hokeistów - nie doczekali się goli.

Drugą połowę "Niebiescy" zaczęli widowiskowymi "nożycami" Mariusza Stępińskiego, po których skuteczną interwencją popisał się Malarz. Ruch zachęcony sytuacją częściej atakował, zmuszając do wysiłku obrońców gości. A że i legioniści byli zainteresowaniem zdobyczą bramkową, gra mogła się podobać publiczności.

Stępiński mógł dać swojej drużynie prowadzenie ponownie w 68. minucie po dokładnym podaniu Monety, ale uderzył za wysoko. W odpowiedzi spudłował z bliska Kasper Hamalainen, z kolei Moneta przegrał pojedynek sam na sam z warszawskim bramkarzem. Malarz był potem cichym bohaterem, bowiem uratował swój zespół od utraty goli w kolejnych akcjach.

Chorzowianie byli w drugiej połowie bliżsi zdobycia bramki. Zabrakło im skuteczności, by przerwać trwającą od 1 grudnia serię gier bez zwycięstwa u siebie.

Ruch Chorzów - Legia Warszawa 0:0
Żółta kartka - Ruch Chorzów: Rafał Grodzicki. Legia Warszawa: Ariel Borysiuk.
Sędzia: Sebastian Krasny (Kraków).
Widzów 8 300.
Ruch Chorzów: Matus Putnocky - Martin Konczkowski, Rafał Grodzicki, Mateusz Cichocki, Michał Koj - Tomasz Podgórski, Łukasz Surma, Patryk Lipski, Łukasz Hanzel, Łukasz Moneta - Mariusz Stępiński (90. Michał Efir).
Legia Warszawa: Arkadiusz Malarz - Bartosz Bereszyński (81. Łukasz Broź), Artur Jędrzejczyk, Jakub Rzeźniczak, Adam Hlousek - Michaił Aleksandrow (62. Kasper Hamalainen), Ariel Borysiuk, Guilherme, Michał Kucharczyk - Aleksandar Prijovic, Nemanja Nikolic.