W 17. min. refleksem wykazał się Sergiusz Prusak wybijając piłkę po "główce" Zdenka Ondraska. Dwadzieścia minut później piłkę po strzale z dystansu tego napastnika Wisły bez trudu wyłapał bramkarz Górnika.

W okresie bardziej już wyrównanej części pierwszej połowy meczu odnotować można jedynie niecelne strzały Rafała Wolskiego w 26. min. i Guzmicsa w 38. min.

Przez dwadzieścia minut drugiej odsłony gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska i jedynie tuż po wznowieniu Arkadiusz Głowacki skutecznie interweniował przy groźnym strza Tomislava Bożica. Przełomowym momentem spotkania okazała się 67. minuta, kiedy arbiter uznał, iż w polu karnym faulował Radosław Pruchnik i podyktował rzut karny pewnie wykorzystany przez Denisa Popovica. Trener gospodarzy Jurij Szatałow, nie mogąc pogodzić się z tą decyzją sędziego, ostro protestował, za co usunięty został z ławki rezerwowych.

Górnicy rzucili się do desperackich ataków, co znakomicie wykorzystał Rafał Wolski, który w 75. min., po indywidualnej akcji i przebiegnięciu z piłką niemal połowy boiska, zdołał dośrodkować. Piłka odbiła się od zawodnika gospodarzy Łukasza Bogusławskiego i wpadła do siatki, co praktycznie przesądziło o zwycięstwie Białej Gwiazdy.

Podopieczni Dariusza Wdowczyka umiejętnie kontrolowali grę w defensywie, nie dopuszczając rozpaczliwie atakujących górników do bramki Michała Miśkiewicza, który w tym meczu niewiele się napracował. Wiślacy szukali też szans na kolejne bramki z szybkich kontrataków, ale nieskuteczni byli m.in. Zdenek Ondrasek i Guerrier. W ostatniej minucie doliczonego czasu gry sędzia Tomasz Wajda dopatrzył się faulu interweniującego bramkarza Górnika i podyktował drugi rzut karny dla drużyny z Krakowa, skutecznie wyegzekwowany przez Ondraska. Zwycięstwo odniósł zespół bardziej dojrzały piłkarsko, natomiast nie do pozazdroszczenia jest sytuacja górników z Łęcznej.

Górnik Łęczna - Wisła Kraków 0:3 (0:0)
Bramki: 0:1 Denis Popovic (68-karny), 0:2 Łukasz Bogusławski (75-samobójcza), 0:3 Zdenek Ondrasek (90+4-karny).
Żółta kartka - Górnik Łęczna: Veljko Nikitovic, Paweł Sasin, Tomasz Nowak. Wisła Kraków: Denis Popovic.
Sędzia: Tomasz Wajda (Żywiec).
Widzów 3 632.
Górnik Łęczna: Sergiusz Prusak - Paweł Sasin, Radosław Pruchnik, Tomislav Bozic, Leandro - Grzegorz Bonin, Jan Bednarek (84. Krzysztof Danielewicz), Veljko Nikitovic (80. Jakub Świerczok), Łukasz Bogusławski, Bartosz Śpiączka - Grzegorz Piesio (83. Przemysław Pitry).
Wisła Kraków: Michał Miśkiewicz - Boban Jovic, Arkadiusz Głowacki, Richard Guzmics, Maciej Sadlok - Patryk Małecki, Denis Popovic, Rafał Wolski (83. Petar Brlek), Rafał Boguski (90+2. Tomasz Cywka), Wilde-Donald Guerrier (90+3. Witalij Bałaszow) - Zdenek Ondrasek.