Pierwsza połowa nie była ciekawa. Jednym w nielicznym ciekawszych wydarzeń był rzut karny dla drużyny z historycznej stolicy Mazowsza. Został podyktowany po tym, jak Piotr Malarczyk sfaulował Dimityra Ilijewa. Jednak Dominik Furman z jedenastu metrów uderzył ponad poprzeczką (31. minuta).

Po przerwie Cracovia ruszyła do zdecydowanego ataku i w 50. minucie Seweryn Kiełpin musiał wykazać się sporymi umiejętnościami, aby obronić strzał głową Miroslava Covilo.

Pięć minut później było 1:0 dla gospodarzy. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Mateusza Cetnarskiego strzał głową oddał Krzysztof Piątek. Golkiper Wisły odbił piłkę, ale celną dobitką popisał się Jakub Wójcicki.

Wisła do ostatnich sekund ambitnie dążyła do wyrównania, ale bliżej zdobycia drugiego gola była Cracovia. W doliczonym czasie gry, w sytuacji sam na sam z bramkarzem rywali, Piątek uderzył minimalnie niecelnie.

Cracovia Kraków - Wisła Płock 1:0 (0:0)
Bramka: 1:0 Jakub Wójcicki (55)
Żółta kartka - Cracovia Kraków: Miroslav Covilo, Tomasz Brzyski, Piotr Malarczyk. Wisła Płock: Maksymilian Rogalski, Patryk Stępiński
Sędzia: Krzysztof Jakubik (Siedlce). Widzów 7 286
Cracovia Kraków: Grzegorz Sandomierski - Jakub Wójcicki (81. Deleu), Piotr Malarczyk, Piotr Polczak, Tomasz Brzyski - Marcin Budziński, Damian Dąbrowski, Miroslav Covilo, Mateusz Cetnarski (78. Erik Jendrisek), Krzysztof Piątek - Mateusz Szczepaniak (90+1. Mateusz Wdowiak)
Wisła Płock: Seweryn Kiełpin - Patryk Stępiński, Przemysław Szymiński, Tomislav Bozic, Kamil Sylwestrzak - Piotr Wlazło, Maksymilian Rogalski (85. Emil Drozdowicz), Dimityr Ilijew (59. Siergiej Kriwiec), Dominik Furman, Giorgi Merebaszwili - Jose Kante (71. Arkadiusz Reca).