Chorzowianie przyjechali do Gliwic po trzech kolejnych ligowych porażkach z kolei. Ostatnie dwa spotkania tych drużyn zakończyły się zwycięstwami gliwiczan 3:0.

Wicemistrzowie Polski musieli sobie poradzić z „Niebieskimi” bez swojego podstawowego obrońcy Brazylijczyka Heberta, który w poprzednich dwóch meczach tego sezonu zdobył po golu. W sobotę przypadła mu inna rola – podczas przerwy wręczył na murawie kwiaty młodej parze.

Oba zespoły długo się „rozkręcały”. Akcje ofensywne kończyły się bez zagrożenia dla bramkarzy. Częściej atakowali gospodarze, ale dopiero potężne uderzenie Patrika Mraza sprawiło poważne problemy golkiperowi gości.

Kibice Piasta złapali się za głowy, a po kolejnej akcji swoich ulubieńców podskoczyli z radości. Tomasz Mokwa przymierzył zza pola karnego i Kamil Lech nie sięgnął piłki.

Drugą połowę z „przytupem” zaczęli gliwiczanie, dwa razy zakręcili obrońcami przyjezdnych. W odpowiedzi dobrej pozycji nie wykorzystał Patryk Lipski. Kibicom gra mogła się podobać, bo piłkarze obu drużyny walczyli o zdobycie gola.

Skuteczniejsi w tych staraniach okazali się „Niebiescy”. W 60. minucie Jarosław Niezgoda, po podaniu Martina Konczkowskiego, uprzedził w polu karnym rywali i z bliska pokonał Jakuba Szmatułę doprowadzając do remisu, co podniosło poziom emocji na stadionie.

Później aktywniejsi byli zawodnicy Piasta. Częściej niepokoili bramkarza przeciwników. I dopięli swego w 86. minucie, po dośrodkowaniu Patrika Mraza z rzutu rożnego, do siatki Ruchu trafił Aleksandar Sedlar.

Piast uczcił zwycięstwem swój setny oficjalny mecz rozgrywany na jego stadionie oddanym do użytku jesienią 2011. Ruch doznał czwartej z rzędu ligowej porażki.

Piast Gliwice - Ruch Chorzów 2:1 (1:0)
Bramki: 1:0 Tomasz Mokwa (41), 1:1 Jarosław Niezgoda (60), 2:1 Aleksandar Sedlar (86)
Żółta kartka - Piast Gliwice: Uros Korun, Marcin Pietrowski, Gerard Badia
Sędzia: Szymon Marciniak (Płock)
Widzów 7 662
Piast Gliwice: Jakub Szmatuła - Uros Korun, Marcin Pietrowski, Aleksandar Sedlar - Tomasz Mokwa (78. Sasa Zivec), Radosław Murawski, Michał Masłowski (67. Martin Bukata), Gerard Badia, Maciej Jankowski (62. Bartosz Szeliga), Patrik Mraz - Josip Barisic
Ruch Chorzów: Kamil Lech - Martin Konczkowski, Rafał Grodzicki, Mateusz Cichocki, Paweł Oleksy - Kamil Mazek, Łukasz Surma (87. Eduards Visnakovs), Patryk Lipski (81. Łukasz Hanzel), Maciej Urbańczyk, Piotr Ćwielong - Jarosław Niezgoda (76. Jakub Arak).