"Biała Gwiazda" - dla której niedzielne spotkanie było siódmym z kolei w ekstraklasie bez porażki - w pierwszej połowie zdominowała wydarzenia na boisku.

Jednak pierwsi okazję do zdobycia mieli piłkarze z Łęcznej. W 5. min. groźnie "główkował” Javier Hernenadez, ale dobrze był ustawiony Łukasz Załuska. Trzy minuty później było 1:0 - Mateusz Zachara wyłożył piłkę Boguskiemu, a ten umieścił ją w siatce.

W 33. min. ponownie w roli głównej wystąpił Boguski. Tym razem Wisła wykorzystała błąd przy wyprowadzaniu akcji przez Górnika. Ostatecznie piłkarz gospodarzy celnie strzelił z siedmiu metrów.

Pod koniec pierwszej połowy zespół z Łęcznej zaczął grać lepiej w ataku. W 39. min. zdobył kontaktową bramkę - po dośrodkowaniu z rzutu rożnego celnie głowa uderzył Krzysztof Danielewicz. Górnik wyprowadził też groźną kontrę, ale bez konsekwencji dla Wisły. Inna sprawa, że drużyna ze stolicy Małopolski w ostatnich minutach przed przerwą miała dwie dobre okazje do podwyższenia prowadzenia, ale ich nie wykorzystała.

Górnik wyrównał w 59. min. Po faulu Alana Urygi na Hernandezie sędzia podyktował rzut karny, który wykorzystał Szymon Drewniak. Jednak po trzech minutach wiślacy znowu prowadzili. Sergiej Prusak zdołał uprzedzić Zacharę, ale po zagraniu bramkarza piłka trafiła pod nogi Boguskiego i było 3:2.

Wisła Kraków - Górnik Łęczna 3:2 (2:1)
Bramki: 1:0 Rafał Boguski (8), 2:0 Rafał Boguski (32), 2:1 Krzysztof Danielewicz (39-głową), 2:2 Szymon Drewniak (59-karny), 3:2 Rafał Boguski (62)
Żółta kartka - Wisła Kraków: Boban Jovic, Petar Brlek, Patryk Małecki. Górnik Łęczna: Szymon Drewniak, Grzegorz Piesio, Grzegorz Bonin. Czerwona kartka za drugą żółtą - Górnik Łęczna: Grzegorz Piesio (90+2)
Sędzia: Krzysztof Jakubik (Siedlce)
Widzów 10 362
Wisła Kraków: Łukasz Załuska - Boban Jovic, Alan Uryga, Richard Guzmics, Maciej Sadlok - Rafał Boguski (84. Jakub Bartosz), Krzysztof Mączyński, Petar Brlek, Paweł Brożek, Patryk Małecki (90+1. Rafał Pietrzak) - Mateusz Zachara (84. Tomasz Cywka)
Górnik Łęczna: Sergiusz Prusak - Paweł Sasin, Maciej Szmatiuk, Gerson, Leandro - Grzegorz Bonin, Szymon Drewniak, Łukasz Tymiński, Krzysztof Danielewicz (78. Grzegorz Piesio), Javier Hernandez (65. Nika Dzalamidze) - Piotr Grzelczak (56. Bartosz Śpiączka).