Marcowe spotkanie tych drużyn we Wrocławiu zakończyło się wynikiem 3:4, a trzy gole dla gości strzelił Gerard Badia. Tym razem hiszpański pomocnik nie wpisał się na listę, ale i tak miał powody do radości.

Spiker przekonywał, że to mecz „o życie”. Mimo to, przez większą część pierwszej połowy, kibice obecni na stadionie mogli być zadowoleni chyba tylko z faktu przebywania na świeżym powietrzu. Porywającego spektaklu piłkarskiego nie oglądali.

Grę prowadził – dość niedokładnie - Piast, a rywale czekali na szybki wypad. Jeden z nich w siódmej minucie skończył się mocnym uderzeniem Kamila Dankowskiego i interwencją Jakuba Szmatuły. Bramkarz wrocławian został „sprawdzony” po strzale z bliska Gerarda Badii.

Dopiero siedem minut przed przerwą stadion ożył, kiedy kapitan wicemistrzów Polski Radosław Murawski płaskim uderzeniem zza pola karnego dał gospodarzom prowadzenie.

Już w pierwszych kilku minutach drugiej połowy wydarzyło się więcej, niż w ciągu pierwszej części. Ryota Morioka zmusił do interwencji Szmatułę, z drugiej strony Łukasz Sekulski najpierw z bliska posłał piłkę głową obok słupka, potem uderzył celniej, ale Dominik Budzyński nie dał się pokonać.

Oba zespoły przyspieszyły, na widowni trwał dźwiękowy „pojedynek” ich kibiców. W 58. minucie gliwiczanie podwyższyli prowadzenie po precyzyjnym wykonaniu rzutu wolnego z 18 metrów przez Sasę Żivca. Szansę na kontaktowego gola miał szybko Kamil Biliński, jednak bramkarz Piasta sięgnął piłki. Chwilę potem na noszach opuścił boisko obrońca Śląska Adam Kokoszka, którego zmienił Augusto.

Mimo prowadzenia to piłkarze Piasta byli aktywniejsi w walce o zmianę wyniku i częściej zagrażali bramce Śląska. A kibice zespołu gości już kilka minut przed końcem meczu opuścili stadion i nie zobaczyli nieskutecznych prób ataku swojej drużyny, tudzież triumfalnego tańca zawodników gospodarzy po ostatnim gwizdku.

Piast Gliwice - Śląsk Wrocław 2:0 (1:0)
Bramki: 1:0 Radosław Murawski (38), 2:0 Sasa Zivec (58-wolny)
Żółta kartka - Śląsk Wrocław: Mariusz Pawelec, Adam Kokoszka, Ostoja Stjepanovic
Sędzia: Tomasz Musiał (Kraków)
Widzów: 5 118
Piast Gliwice: Jakub Szmatuła - Marcin Pietrowski, Aleksandar Sedlar, Hebert, Adam Mójta - Gerard Badia (86. Denis Gojko), Uros Korun, Maciej Jankowski (86. Michał Masłowski), Radosław Murawski, Sasa Zivec - Łukasz Sekulski (55. Michal Papadopulos)
Śląsk Wrocław: Dominik Budzyński - Mariusz Pawelec, Piotr Celeban, Adam Kokoszka (66. Augusto), Mateusz Lewandowski (46. Łukasz Madej) - Kamil Dankowski, Ostoja Stjepanovic (46. Ryota Morioka), Sito Riera, Aleksandar Kovacevic, Robert Pich - Kamil Biliński.