W niedzielę „Wojskowi” po raz pierwszy w historii pokonali zespół z Niecieczy. W dotychczasowych spotkaniach pomiędzy tymi drużynami dwukrotnie wygrała Termalica i tyle samo razy padł remis.

W niedzielę podopieczni Jacka Magiery dobrze rozpoczęli mecz, bo już w piątej minucie objęli prowadzenie. Kasper Hamalainen wykorzystał dośrodkowanie Guilherme i precyzyjnym strzałem głową pokonał Dariusz Trelę.

W 12. minucie goście mieli okazję na doprowadzenie do wyrównania, bo groźnie z rzutu wolnego uderzył Patrik Misak. Piłka po jego strzale minimalnie przeszła obok słupka. W odpowiedzi Dominik Nagy przeprowadził groźną akcję, ale jego strzał obronił Trela. Chwilę później Węgier niecelnie dobijał strzał głową Hamalainena.

W 28. minucie Vadis Odjidja-Ofoe z boku boiska dokładnie podał do Miroslava Radovicia, a ten bez trudności skierował piłkę do bramki. W końcówce pierwszej połowy w doskonałej sytuacji znalazł się Misak. Jednak w ostatniej chwili spod jego nóg piłkę wybił Maciej Dąbrowski, który wcześniej zaimponował również efektowną akcją w ofensywie.

Goście powinni rozpocząć drugą część meczu od bramki kontaktowej. Po dobrym dośrodkowaniu Misaka sporo problemów z obroną miał Arkadiusz Malarz, który wybił piłkę przed siebie. W doskonałej sytuacji znalazł się Dawid Nowak, ale fatalnie przestrzelił z bliskiej odległości.

Zamiast bramki kontaktowej padły dwa gole dla „Wojskowych”. W 53. minucie efektowną akcję po przejęciu piłki przeprowadził Nagy. Węgier minął bramkarza gości i skierował piłkę do bramki. Próbował interweniować Artem Putiwcew, ale jego próba wybicia na nic się nie zdała. Niespełna trzy minuty później Guilherme skutecznie egzekwował rzut karny, podyktowany za zagranie ręką Nowaka we własnym polu karnym.

W 74. minucie było już 5:0, a swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Hamalainen. Fin po odzyskaniu piłki w środku pola przeprowadził indywidualną akcję, zakończoną lekkim, precyzyjnym strzałem przy słupku.

Dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry wynik spotkania na 6:0 ustalił Valeri Kazaiszwili, który wykorzystał podanie od Odjidji-Ofoe i strzałem z 15 metrów pokonał Trelę.

Legia Warszawa - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 6:0 (2:0)
Bramki: 1:0 Kasper Hamalainen (5-głową), 2:0 Miroslav Radovic (28), 3:0 Dominik Nagy (53), 4:0 Guilherme (56-karny), 5:0 Kasper Hamalainen (74), 6:0 Waleri Kazaiszwili (88)
Żółta kartka - Bruk-Bet Termalica Nieciecza: Vlastimir Jovanovic, Kornel Osyra
Sędzia: Tomasz Musiał (Kraków)
Widzów: 19 765
Legia Warszawa: Arkadiusz Malarz - Artur Jędrzejczyk, Maciej Dąbrowski, Michał Pazdan, Adam Hlousek - Guilherme (64. Waleri Kazaiszwili ), Michał Kopczyński, Kasper Hamalainen, Vadis Odjidja-Ofoe, Dominik Nagy (60. Sebastian Szymański) - Miroslav Radovic (71. Tomasz Jodłowiec)
Bruk-Bet Termalica Nieciecza: Dariusz Trela - Patryk Fryc (46. Krystian Peda), Przemysław Szarek, Kornel Osyra, Artem Putiwcew, Sitya Guilherme - Mateusz Kupczak (62. Vladislavs Gutkovskis), Samuel Stefanik, Patrik Misak, Vlastimir Jovanovic - Dawid Nowak (68. Wojciech Kędziora).