Górnik przed meczem z Ruchem w Chorzowie wiedział, że może utrzymać się tylko pod warunkiem, że osiągnie lepszy wynik niż Arka w Lubinie. W przypadku bowiem równej liczby punktów ustąpiłby w tabeli gdynianom.

Arka nie zmarnowała swojej szansy i wygrała w Lubinie z pewnym od dawna utrzymania Zagłębiem 3:1. Mecz Górnika w Chorzowie w 70. minucie (przy stanie 2:0 dla ekipy z Łęcznej) został przerwany na skutek rzucenia przez kibiców gospodarzy rac na murawę i wznowiony po ponad 20 minutach. Ostatecznie pojedynek zakończył się remisem 2:2.

W niedzielę zostanie wyłoniony najlepszy zespół sezonu 2016/17. Tego dnia odbędą się spotkania grupy mistrzowskiej. Prowadząca w tabeli i broniąca tytułu Legia podejmie w Warszawie Lechię Gdańsk. W Białymstoku Jagiellonia zagra z Lechem Poznań.

Obecnie Legia ma 43 punkty i o dwa wyprzedza Jagiellonię, Lecha oraz Lechię. Jeśli warszawski zespół pokona rywali z Gdańska, zdobędzie mistrzostwo bez względu na wynik meczu w Białymstoku. Legii może wystarczyć nawet remis, ale pod warunkiem, że Jagiellonia nie pokona Lecha. Początek wszystkich spotkań o godz. 18.