W pierwszej połowie niedzielnego spotkania w niegroźnej sytuacji Makuszewski źle postawił stopę na murawie i po chwili z pomocą fizjoterapeutów opuścił boisko. Uraz okazał się bardzo poważny, piłkarza czeka bardzo długa przerwa, która wyeliminuje go z walki o wyjazd na przyszłoroczne mistrzostwa świata.

Uszkodzeniu uległy dwa więzadła w stawie kolanowym: więzadło poboczne boczne i krzyżowe przednie. Aby kolano odzyskało stabilność, konieczne jest leczenie operacyjne - powiedział lekarz klubowy Lecha Andrzej Pyda, cytowany na oficjalnej stronie klubowej. Dodał, że zawodnika czeka od sześciu do dziewięciu miesięcy rehabilitacji.

Makuszewski do Lecha trafił latem ubiegłego roku na zasadzie wypożyczenia z Lechii Gdańsk, a kilka miesięcy temu poznański klub skorzystał z opcji pierwokupu. Dobrą grę 28-letniego pomocnika dostrzegł selekcjoner Adama Nawałka, który powołał lechitę do kadry. 1 września 28-letni pomocnik zadebiutował w reprezentacji w przegranym meczu z Danią 0:4. W narodowym zespole rozegrał dotąd pięć spotkań.

Klub z Wielkopolski poinformował również, że w środowym wyjazdowym meczu z Zagłębiem Lubin z powodu kontuzji kolana nie wystąpi kapitan zespołu Maciej Gajos.