Obie drużyny grały w poniedziałek o drugą w sezonie wygraną. Gospodarze ruszyli do przodu od pierwszego gwizdka sędziego i mogli ... przegrywać po pięciu minutach, bowiem pierwszą kontrę zabrzan skończył strzałem w słupek Igor Angulo.

Na murawie trwała ostra walka, której efektem były trzy żółte karki w pierwszych 10 minutach. Zagłębie nacierało dalej i w 17. minucie objęło prowadzenie. Prostopadłe podanie Tomasza Nowaka otworzyło drogę do bramki Górnika, z czego skorzystał ze spokojem Vamara Sanogo.

Potem nadal dużo więcej działo się w okolicach pola karnego gości. W 41. minucie sędzia Mariusz Złotek podyktował rzut karny dla sosnowiczan, jednak po analizie wideo zmienił decyzję.

Drugą połowę Zagłębie zaczęło od mocnego uderzenia Nowaka, z trudem obronionego przez Tomasza Loskę. Krótko potem miejscowi kibice cieszyli się z drugiego gola, jak się okazało – przedwcześnie, bo został zdobyty ze „spalonego”. 2:0 mogło być w 58. minucie, gdyby Żarko Udovicic z bliska trafił w bramkę rywali.

Gościom akcje zaczepne początkowo się nie „kleiły”. Długo nie potrafili się przedrzeć pod bramkę Dawida Kudły. Kiedy im się to udało, Jesus Jimenez uderzył za wysoko, a strzał z bliska Angulo obronił sosnowiecki bramkarz.

W końcówce zabrzanie coraz częściej podejmowali próby uratowali punktu i dopięli swego w 85. minucie, kiedy Angulo głową doprowadził do wyrównania. Pięć minut później znów była potrzebna analiza VAR, kiedy piłka wpadła do bramki Górnika. Sędzia trafienia nie uznał, ponownie z racji „spalonego” i spotkanie skończyło się remisem.

Trener sosnowiczan Dariusz Dudek w przeszłości był asystentem Brosza w Piaście Gliwice. W poniedziałek ich pojedynek nie został rozstrzygnięty.

Zagłębie Sosnowiec - Górnik Zabrze 1:1 (1:0)
Bramki: 1:0 Vamara Sanogo (17), 1:1 Igor Angulo (85-głową)
Żółta kartka - Zagłębie Sosnowiec: Zarko Udovicic, Konrad Wrzesiński, Patrik Mraz, Junior Torunarigha. Górnik Zabrze: Szymon Matuszek
Sędzia: Mariusz Złotek (Stalowa Wola)
Widzów: 4 824
Zagłębie Sosnowiec: Dawid Kudła - Michael Heinloth, Mateusz Cichocki, Piotr Polczak, Patrik Mraz - Konrad Wrzesiński, Adam Kokoszka, Szymon Pawłowski, Tomasz Nowak (81. Dejan Vokic), Zarko Udovicic (84. Junior Torunarigha) - Vamara Sanogo (74. Alexandre Cristovao)
Górnik Zabrze: Tomasz Loska - Przemysław Wiśniewski (70. Adam Wolniewicz), Dani Suarez, Paweł Bochniewicz, Michał Koj - Jesus Jimenez (81. Daniel Smuga), Szymon Matuszek, Maciej Ambrosiewicz, Adam Ryczkowski (61. Konrad Nowak) - Kamil Zapolnik, Igor Angulo