Mistrzowie Polski objęli prowadzenie już w siódmej minucie. Akcję prawą stroną boiska przeprowadził Kucharczyk i wstrzelił piłkę w pole karne. Wydawało się, że przeszkodzą sobie Dominik Nagy i Cafu, ale ostatecznie Portugalczyk płaskim strzałem pokonał Matthiasa Hamrola.

Tuż przed przerwą gospodarze strzelili drugą bramkę. Tym razem z lewej strony boiska wstrzelił piłkę w pole karne Nagy. Tam zupełnie niepilnowany był Kucharczyk, który wykorzystał bierną postawę rywali i podwyższył na 2:0.

Sześć minut po przerwie Kucharczyk ponownie sprawił gościom wiele kłopotów. Po prostopadłym podaniu Cafu skrzydłowy Legii znalazł się w doskonałej sytuacji, a spóźniony z interwencją Ivan Marquez w nieprzepisowy sposób zatrzymał rywala i został ukarany czerwoną kartką.

W 70. minucie goście mieli doskonałą okazję do zdobycia bramki kontaktowej. Najpierw strzelał Maciej Górski, po interwencji Radosława Majeckiego piłka trafiła w słupek i wyszła w pole, a dobitka Słoweńca Mateja Pucko była już bardzo niecelna.

Cztery minuty przed końcem regulaminowego czasu gry wynik spotkania ustalił Sebastian Szymański, który pokonał bramkarza Korony precyzyjnym strzałem z linii pola karnego.

Legia Warszawa – Korona Kielce 3:0 (2:0)
Bramki: 1:0 Cafu (7), 2:0 Michał Kucharczyk (45+1), 3:0 Sebastian Szymański (86)
Żółta kartka - Legia Warszawa: Cafu. Korona Kielce: Jakub Żubrowski, Ivan Jukic, Elhadji Pape Diaw, Marcin Cebula
Czerwona kartka - Korona Kielce: Ivan Marquez (51-faul)
Sędzia: Tomasz Musiał (Kraków)
Widzów: 18 443
Legia Warszawa: Radosław Majecki - Marko Vesovic, Artur Jędrzejczyk, William Remy, Adam Hlousek - Michał Kucharczyk (69. Kasper Hamalainen), Andre Martins, Cafu (77. Chris Philipps), Sebastian Szymański, Dominik Nagy - Carlitos (83. Sandro Kulenovic)
Korona Kielce: Matthias Hamrol - Bartosz Rymaniak, Ivan Marquez, Elhadji Pape Diaw, Michael Gardawski - Matej Pucko, Jakub Żubrowski (34. Mateusz Możdżeń), Oliver Petrak, Marcin Cebula (60. Piotr Malarczyk), Ivan Jukic (46. Maciej Górski) - Elia Soriano