W poniedziałek gospodarze objęli prowadzenie w 28. minucie, kiedy do bramki z rzutu karnego trafił Filip Starzyński. Gdańszczanom udało się wyrównać kilka chwil przed przerwą, gdy dośrodkowanie z lewej strony boiska na gola zamienił Jarosław Kubicki.

Ostatnie słowo należało jednak do Zagłębia, a konkretnie do Damjana Bohara. Słoweniec musiał tylko trafić w bramkę z odległości kilku metrów po precyzyjnym dośrodkowaniu po ziemi Bartłomieja Pawłowskiego.

Lechia zgromadziła 49 punktów, o cztery więcej od Legii. Mistrz Polski swoje spotkanie tej kolejki rozegrał w piątek. Wówczas pokonał przed własną publicznością Miedź Legnica 2:0. Bramki strzelili dwaj obcokrajowcy - Hiszpan Carlitos (22) i sprowadzony zimą Portugalczyk Iuri Medeiros (62).

Kolejne lokaty zajmują Piast Gliwice i Jagiellonia Białystok, które zgromadziły po 40 punktów. Zagłębie ma 33 i jest na dziewiątej pozycji. W tej kolejce "Miedziowi" wyprzedzili Wisłę Kraków (32), która przegrała u siebie w niedzielę z Pogonią Szczecin 2:3.

KGHM Zagłębie Lubin – Lechia Gdańsk 2:1 (1:1)
Bramki: 1:0 Filip Starzyński (28-karny), 1:1 Jarosław Kubicki (41), 2:1 Damjan Bohar (82)
Żółta kartka – KGHM Zagłębie Lubin: Sasa Balic, Filip Starzyński, Damjan Bohar, Łukasz Poręba. Lechia Gdańsk: Karol Fila, Filip Mladenovic
Sędzia: Daniel Stefański (Bydgoszcz)
Widzów: 4 053
KGHM Zagłębie Lubin: Dominik Hładun – Bartosz Kopacz, Damian Oko (72. Maciej Dąbrowski), Lubomir Guldan, Sasa Balic – Bartłomiej Pawłowski (86. Dawid Pakulski), Bartosz Slisz, Filip Jagiełło (18. Łukasz Poręba), Filip Starzyński, Damjan Bohar - Patryk Tuszyński
Lechia Gdańsk: Dusan Kuciak - Karol Fila, Michał Nalepa, Błażej Augustyn, Filip Mladenovic – Michał Mak (46. Lukas Haraslin), Daniel Łukasik (85. Konrad Michalak), Jarosław Kubicki, Tomasz Makowski, Flavio Paixao - Artur Sobiech (71. Jakub Arak)