Goście z Płocka mogli sprawić w poniedziałek sensację. Prowadzili od 52. minuty po golu głową Alana Urygi, ale później zaczęli mieć kłopoty. Ostatnie pół godziny musieli grać w dziesiątkę (druga żółta kartka Grzegorza Kuświka), a w 77. minucie wyrównał z rzutu karnego Portugalczyk Flavio Paixao, dla którego to czternaste trafienie w sezonie.

Lechia, która w poprzedniej kolejce uległa w Lubinie Zagłębiu 1:2, ma obecnie 50 punktów i już tylko o dwa wyprzedza Legię, choć jeszcze niedawno jej przewaga nad obrońcą tytułu wynosiła siedem punktów.

Warszawski zespół (48) wygrał w sobotę na wyjeździe z Arką Gdynia 2:1.

Na trzecie miejsce w tej kolejce awansował Piast Gliwice (43), który wygrał cztery mecze z rzędu. W piątkowych derbach pokonał w Zabrzu Górnika 2:0.

Czwarta Jagiellonia (40) i piąty Lech (39) doznały goryczy porażki w 25. kolejce. Ekipa z Białegostoku przegrała w piątek we Wrocławiu ze Śląskiem 0:2, a poznaniacy w niedzielę ulegli w Legnicy beniaminkowi Miedzi 2:3.

Lechia Gdańsk - Wisła Płock 1:1 (0:0)
Bramki: 0:1 Alan Uryga (52-głową), 1:1 Flavio Paixao (77-karny)
Żółta kartka - Lechia Gdańsk: Filip Mladenovic, Błażej Augustyn, Jakub Arak. Wisła Płock: Angel Garcia, Dominik Furman, Grzegorz Kuświk, Giorgi Merebaszwili
Czerwona kartka (za drugą żółtą) - Wisła Płock: Grzegorz Kuświk (60)
Sędzia: Wojciech Myć (Lublin)
Widzów: 8 769
Lechia Gdańsk: Dusan Kuciak - Karol Fila, Michał Nalepa, Błażej Augustyn (90+8. Steven Vitoria), Filip Mladenovic - Konrad Michalak (56. Lukas Haraslin), Jarosław Kubicki, Daniel Łukasik (69. Jakub Arak), Tomasz Makowski, Flavio Paixao - Artur Sobiech
Wisła Płock: Thomas Daehne (46. Bartłomiej Żynel) - Jake McGing, Igor Łasicki, Alan Uryga, Angel Garcia - Justinas Marazas (67. Ricardinho), Damian Rasak, Dominik Furman, Nico Varela, Giorgi Merebaszwili (81. Alen Stevanovic) - Grzegorz Kuświk