Klub ze stolicy Wielkopolski dość szybko zareagował na ogólnopolski strajk nauczycieli, choć jak przyznał rzecznik prasowy Lecha Maciej Henszel, trochę też przez przypadek.

"W poniedziałek pod stadionem czworo chłopaków w wieku 8-10 lat grało w koszykówkę. Kilku naszych pracowników marketingu ich spotkało i zaprosiło na wycieczkę po stadionie. Dostali też darmowy voucher na jeden z najbliższych meczów Lecha. My natomiast stwierdziliśmy, że na czas strajku nauczycieli zapraszamy młodzież do lat 16 na zwiedzanie stadionu" - powiedział PAP Henszel.

Opiekun "Kolejorza" Dariusz Żuraw, mimo zbliżającego się niezwykle ważnego spotkania ligowego z Jagiellonią Białystok, zgodził się na obecność młodzieży na środowym treningu. Uczniowie muszą stawić się na stadionie ok. godz. 10.50 i mieć przy sobie legitymację szkolną.

"Trudno oszacować, ile osób pojawi się na jutrzejszym treningu. Natomiast po zajęciach będzie można zdobyć autografy piłkarzy i zrobić sobie zdjęcia. Myślę, że będzie to duża frajda dla młodzieży" - podkreślił rzecznik poznańskiego klubu.