Po raz pierwszy bramkarz z Sosnowca skapitulował w 28. min. Wówczas w sytuacji sam na sam z Dawidem Kudłą znalazł się Igor Angulo. Po strzale tego ostatniego golkiper zdołał dotknąć piłki, ale ta dalej leciała w kierunku bramki. Tuż przed linią zdołał ją odbić Giorgos Mygas, jednak nadbiegający Boris Sekulic wepchnął ją do siatki.

Dziesięć minut później po raz kolejny okazało się, jak bardzo słaba była w poniedziałek linia defensywy Zagłębia. Jesus Jimenez w polu karnym przeciwnika ośmieszył dwóch rywali, po czym wpisał się na listę strzelców.

Wynik pierwszej połowy ustalił Angulo na dwie minuty przed przerwą. Ponownie mając przed sobą tylko bramkarza celnie uderzył z 17 metrów.

Po przerwie dalej przeważał Górnik, a od 50. min sosnowiczanie musieli grać w dziesięciu. Wówczas Patrik Mraz sfaulował Jimeneza. Obrońca Zagłębia ujrzał najpierw drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę.

Minutę później Kamil Zapolnik głową skierował piłkę do bramki. Jednak sędzia skorzystał z systemu VAR i okazało się, że był spalony.

Wynik spotkania strzałem głową ustalił w 78. min. Angulo.

Górnik Zabrze - Zagłębie Sosnowiec 4:0 (3:0)
Bramki: 1:0 Boris Sekulic (28), 2:0 Jesus Jimenez (38), 3:0 Igor Angulo (43), 4:0 Igor Angulo (78-głową)
Żółta kartka - Górnik Zabrze: Walerian Gwilia. Zagłębie Sosnowiec: Patrik Mraz, Szymon Pawłowski, Mateusz Możdżeń. Czerwona kartka za drugą żółtą - Zagłębie Sosnowiec: Patrik Mraz (50)
Sędzia: Szymon Marciniak (Płock)
Widzów: 11 549
Górnik Zabrze: Martin Chudy - Boris Sekulic, Dani Suarez, Paweł Bochniewicz, Adrian Gryszkiewicz - Kamil Zapolnik (73. Szymon Matuszek), Walerian Gwilia (80. Adam Arnarson), Mateusz Matras, Szymon Żurkowski, Jesus Jimenez - Igor Angulo (88. Łukasz Wolsztyński)
Zagłębie Sosnowiec: Dawid Kudła - Giorgos Mygas, Mateusz Cichocki, Martin Toth, Patrik Mraz - Tomasz Nawotka (41. Giorgi Gabedawa), Lukas Gressak (59. Sebastian Milewski), Mateusz Możdżeń, Szymon Pawłowski, Zarko Udovicic - Vamara Sanogo (52. Piotr Polczak)