Cracovia od samego początku próbowała zepchnąć częstochowian do obrony, ale gola zdobyła w ósmej minucie, gdy wydawało się że gospodarze już opanowali sytuację. Po szybkiej akcji lewym skrzydłem bramkę zdobył Sergiu Hanca, a piłka otarła się od Emira Azemovica, co zmyliło Michała Gliwę.

Raków nie załamał się takim obrotem sprawy i w 19. minucie doprowadził do wyrównania. Spoza pola karnego strzelał Igor Sapała, a odbitą przez Michala Peskovica piłkę do siatki skierował Felicio Brown Forbes. Ten sam zawodnik w 32. minucie był bliski uzyskania drugiego trafienia, ale Peskovic zdołał zmienić kierunek lotu piłki, która trafiła w słupek i wyszła na róg.

Tuż przed przerwą drugie trafienie uzyskali krakowianie, po tym jak Raków źle rozegrał rzut wolny na ich połowie, a akcję gości wykończył Rafael Lopes.

W drugiej połowie Raków nadal atakował, ale w 56. minucie kolejny cios zadała Cracovia. Dośrodkowanie z rzutu wolnego Michala Siplaka przedłużył głową Kornel Rapa i Gliwa skapitulował po raz trzeci.

Później bramkarz Rakowa uchronił swój zespół od kolejnych goli, gdyż częstochowianie postawili wszystko na jedną kartę i rozluźnili szyki obronne dążąc do uzyskania kontaktowego trafienia. Sztuka ta im się nie udała, a dogodnych sytuacji nie wykorzystali Andrija Lukovic, Bryan Nouvier, Tomas Petrasek i Michał Skóraś.

Raków Częstochowa - Cracovia Kraków 1:3 (1:2)
Bramki: 0:1 Sergiu Hanca (8), 1:1 Felicio Brown Forbes (19), 1:2 Rafael Lopes (45), 1:3 Cornel Rapa (56)
Żółta kartka - Raków Częstochowa: Bryan Nouvier, Arkadiusz Kasperkiewicz. Cracovia Kraków: Sergiu Hanca, Janusz Gol, David Jablonsky
Sędzia: Paweł Raczkowski (Warszawa)
Widzów: 3 167
Raków Częstochowa: Michał Gliwa - Emir Azemovic (80. Michał Skóraś), Tomas Petrasek, Arkadiusz Kasperkiewicz - Dawid Szymonowicz, Petr Schwarz (67. Bryan Nouvier), Igor Sapała (90+4. Sebastian Musiolik), Patryk Kun - Andrija Lukovic, Miłosz Szczepański, Felicio Brown Forbes
Cracovia Kraków: Michal Peskovic - Cornel Rapa, Ołeksij Dytiatjew, David Jablonsky, Michal Siplak (67. Filip Piszczek) - Mateusz Wdowiak, Pelle van Amersfoort, Janusz Gol, Sylwester Lusiusz (87. Kamil Pestka), Sergiu Hanca (87. Milan Dimun) - Rafael Lopes