Oba zespoły do spotkania w Bełchatowie, gdzie w roli gospodarza występuje drużyna beniaminka ekstraklasy, przystępowały z zamiarem poprawienia nastrojów po ostatnich przegranych. W znacznie gorszej sytuacji byli goście, którzy przegrali pięć ligowych spotkań z rzędu, w tym aż 0:7 z Legią w Warszawie. Ta seria sprawiła, że krakowianie znaleźli się w strefie spadkowej, a do tego w poniedziałek nie w pełni sił był Paweł Brożek, który w ogóle nie pojawił się na boisku.

Początek należał do częstochowian, którzy nie wykorzystali przewagi w pierwszym kwadransie spotkania. Bramkarza gości próbował m.in. przelobować Piotr Malinowski, a później dwie niezłe okazje zmarnował Sebastian Musiolik. W 15. minucie strzał napastnika Rakowa zablokował Lukas Klemenz, a po chwili główkował niecelnie po dobrym dośrodkowaniu Rusłana Babenko.

Później gra się wyrównała, ale toczyła się głównie w środkowej części boiska, na czym straciło widowisko. Do końca pierwszej połowy podopieczni trenera Macieja Stolarczyka poza nieudolnymi próbami uderzeń z dalszej odległości w zasadzie nie zagrozili bramce Jakuba Szumskiego.

Niewiele więcej działo się po zmianie stron, choć druga część zaczęła się do strzału głową Musiolika. O poziomie meczu najlepiej świadczy fakt, że na pierwszy celny strzał trzeba było czekać do 67. minuty. Na bramkę Wisły uderzał wówczas Jarosław Jach, ale Michał Buchalik nie miał problemów ze złapaniem piłki.

W końcu o zwycięstwie Rakowa przesądził dobrze wykonany stały fragment gry. W 83. minucie z rzutu wolnego piłkę na pole karne Wisły wrzucił Petr Schwarz, a najwyżej wyskoczył do niej kapitan gospodarzy Tomas Petrasek, który strzałem głową pokonał bramkarza krakowskiej drużyny.

Raków Częstochowa - Wisła Kraków 1:0 (0:0)
Bramki: 1:0 Tomas Petrasek (83-głową)
Żółta kartka - Raków Częstochowa: Kamil Piątkowski, Igor Sapała, Petr Schwarz. Wisła Kraków: David Niepsuj, Kamil Wojtkowski, Maciej Sadlok
Sędzia: Piotr Lasyk (Bytom)
Widzów: 2 574
Raków Częstochowa: Jakub Szumski - Emir Azemovic, Tomas Petrasek, Jarosław Jach - Kamil Piątkowski (66. Michał Skóraś), Igor Sapała, Petr Schwarz, Rusłan Babenko, Piotr Malinowski - Sebastian Musiolik (90. Dawid Szymonowicz), Felicio Brown Forbes (82. Aleksandyr Kolew)
Wisła Kraków: Michał Buchalik - David Niepsuj, Rafał Janicki, Lukas Klemenz, Maciej Sadlok - Rafał Boguski, Damian Pawłowski (85. Krzysztof Drzazga), Kamil Wojtkowski, Vukan Savicevic, Michał Mak (22. Chuca) - Przemysław Zdybowicz (64. Aleksander Buksa)