Gospodarze chcieli się zrehabilitować za wyjazdową porażkę z Lechem Poznań 0:3 tydzień wcześniej, wrocławianie grali o piątą ligową wygraną z kolei. Piłkarze gości wyszli na rozgrzewkę w koszulkach z napisem „Broziu, jesteśmy z Tobą”. Ich kolega Łukasz Broź w środę przeszedł zabieg po urazie zerwania więzadeł w kolanie.

Chociaż wrocławianie zaczęli spotkanie odważnie, mogli po pierwszej połowie przegrywać nawet kilkoma golami. Piłkarze Piasta kilka razy stworzyli bardzo dobre sytuacje podbramkowe. Zabrakło im skuteczności. Piotr Parzyszek trafił w poprzeczkę, Martin Konczkowski z bliska – w bramkarza rywali, a obrońca Śląska Wojciech Golla dwukrotnie wybił piłkę z linii bramkowej.

Takich okazji w pierwszej części meczu podopieczni trenera Vitzslava Lavicki po drugiej stronie boiska nie mieli.

Po przerwie miejscowi kibice przekonywali, że „tylko zwycięstwo”, a gola pierwsi mogli zdobyć przyjezdni, gdyby Erik Exposito opanował piłkę przed bramkarzem Piasta.

W 57. minucie było już 0:1. Po zagraniu ręką przez gliwickiego obrońcę Tomasa Huka sędzia, korzystając z wideoweryfikacji, podyktował rzut karny, wykorzystany przez Roberta Picha.

Okazję do wyrównania miał Mikkel Kirkeskov. Jego potężny strzał z rzutu wolnego obronił Matus Putnocky. Ponownie skuteczniejsi okazali się goście. Po uderzeniu Jakuba Łabojki z daleka błąd popełnił Frantisek Plach i piłka wpadła do siatki.

Wrocławianie przed końcem wyprowadzili jeszcze kontrę, zakończoną trafieniem Przemysława Płachety i wygrali 3:0. Odnieśli tym samym pierwsze ligowe wyjazdowe zwycięstwo z Piastem od 17 maja 2009 roku.

Wyrównali też klubowy rekord zwycięstw z rzędu z sezonu 1976/77, kiedy pierwszy raz zdobywali mistrzostwo Polski.

Piast Gliwice - Śląsk Wrocław 0:3 (0:0)
Bramki: 0:1 Robert Pich (57-karny), 0:2 Jakub Łabojko (76), 0:3 Przemysław Płacheta (86)
Żółta kartka - Piast Gliwice: Tomas Huk. Śląsk Wrocław: Robert Pich, Michał Chrapek, Wojciech Golla, Krzysztof Mączyński
Sędzia: Paweł Raczkowski (Warszawa)
Widzów: 4 006
Piast Gliwice: Frantisek Plach - Bartosz Rymaniak, Uros Korun, Tomas Huk, Mikkel Kirkeskov - Martin Konczkowski (73. Gerard Badia), Tom Hateley, Patryk Sokołowski, Jorge Felix - Dominik Steczyk (62. Sebastian Milewski), Piotr Parzyszek (76. Patryk Tuszyński)
Śląsk Wrocław: Matus Putnocky - Kamil Dankowski, Israel Puerto, Wojciech Golla, Dino Stiglec - Robert Pich (90+1. Diego Zivulic), Jakub Łabojko, Krzysztof Mączyński, Michał Chrapek (85. Damian Gąska), Przemysław Płacheta - Erik Exposito (52. Mateusz Cholewiak)