Nowy szkoleniowiec "Białej Gwiazdy" Peter Hyballa przeprowadził z zespołem tylko jeden trening i w porównaniu z poprzednim meczem z Zagłębiem Lubin dokonał tylko jednej zmiany – Łukasza Burligę zastąpił na lewej obronie Maciej Sadlok, który wrócił już do zdrowia.

Trener Michał Probierz również zaufał zawodnikom, którzy ostatnio wygrali w Płocku z Wisłą. Jedynie na środku obrony musiał wstawić Ivana Marqueza, gdyż Matej Rodin pauzował za czerwoną kartkę.

W pierwszej połowie gra przebiegała przy lekkiej przewadze Wisły, która przez 60 procent czasu posiadała piłkę. Zgodnie z filozofią trenera Hyballai wiślacy starali się błyskawicznie odbierać piłkę i szybko ją rozgrywać. Z tym drugim było gorzej, bo sytuacji strzeleckich nie udało się wypracować zbyt wiele.

W 1. minucie Adi Mehremic "główkował" obok bramki. Z kolei w 28. minucie, po efektownej wymianie podań, sam przed Karolem Niemczyckim znalazł się Jean Carlos. Brazylijczyk nie zdecydował się jednak na strzał, tylko starał się minąć bramkarza. Bez powodzenia.

Cracovia miała problemy z przedostaniem się w pole karne Wisły i Mateusz Lis nie został zmuszony do trudniejszej interwencji.

Zaraz po przerwie arbiter podyktował rzut karny dla Cracovii, gdyż uznał, że Mehremic zagrał piłkę ręką. Po sugestii arbitra VAR i objerzeniu sytuacji na monitorze, zmienił swoją decyzję.

Za to w 60. minucie sędzia uznał, że Dawid Szymonowicz sfaulował w polu karnym Felicia Browna Forbesa. Reprezentant Kostaryki wykorzystał „jedenastkę” i Wisła objęła prowadzenie.

Brown Forbes kilka minut później osłabił swój zespół, gdyż za faul w walce o górną piłkę otrzymał drugą żółtą kartkę.

W 73. minucie efektowny rajd przeprowadził Thiago, lecz strzelił nad poprzeczką. W 78. minucie dobrze ustawiony Lis obronił strzał Filipa Piszczka oddany z najbliższej odległości.

Cracovia mocno przycisnęła i w 84. minucie Pelle van Amersfoort strzałem głową doprowadził do wyrównania.

W 89. minucie powinno być 2:1 dla gospodarzy, ale Michal Siplak z bliska posłał piłkę nad poprzeczką. Arbiter doliczył do podstawowego czasu dziewięć minut, ale w sumie spotkanie trwało jeszcze trzy dłużej.

Wiślacy bronili się momentami rozpaczliwe, ale Cracovii nie udało się już zdobyć zwycięskiej bramki.

Cracovia Kraków – Wisła Kraków 1:1 (0:0)
Bramki: 0:1 Felicio Brown Forbes (61-karny), 1:1 Pelle van Amersfoort (84-głową)
Żółta kartka – Cracovia Kraków: Michal Siplak, Sergiu Hanca, Ivan Marquez. Wisła Kraków: Adi Mehremic, Dawid Szot, Felicio Brown Forbes, Mateusz Lis, Stefan Savic, Georgij Żukow
Czerwona kartka za drugą żółtą – Wisła Kraków: Felicio Brown Forbes (67)
Sędzia: Daniel Stefański (Bydgoszcz)
Mecz bez udziału publiczności
Cracovia Kraków: Karol Niemczycki - Cornel Rapa, Dawid Szymonowicz, Ivan Marquez, Michal Siplak - Damir Sadikovic, Florian Loshaj - Ivan Fiolic (65. Thiago), Pelle van Amersfoort, Sergiu Hanca - Rivaldinho (65. Filip Piszczek)
Wisła Kraków: Mateusz Lis – Dawid Szot (67. Konrad Gruszkowski), Michal Frydrych, Adi Mehremic, Maciej Sadlok (90+5. Dawid Abramowicz) – Patryk Plewka, Nikola Kuveljic (46. Vullnet Bahsa), Georgij Żukow – Yaw Yeboah (90+4. Stefan Savic), Felicio Brown Forbes, Jean Carlos (72. Fatos Beciraj)

Wyniki meczów 12. kolejki i tabela ekstraklasy piłkarskiej:
Cracovia Kraków - Wisła Kraków 1:1 (0:0)
Pozostałe mecze kolejki
2020-12-05:
Jagiellonia Białystok - Warta Poznań (15.00)
Śląsk Wrocław - Raków Częstochowa (17.30)
Legia Warszawa - Lechia Gdańsk (20.00)
2020-12-06:
Piast Gliwice - KGHM Zagłębie Lubin (15.00)
Lech Poznań - Podbeskidzie Bielsko-Biała (17.30)
2020-12-07:
Pogoń Szczecin - PGE FKS Stal Mielec (18.00)
Wisła Płock - Górnik Zabrze (20.30)

Tabela (mecze, zwycięstwa, remisy, porażki, bramki, punkty, różnica bramek)
16. Podbeskidzie Bielsko-Biała 11 2 3 6 12-25 9 -13

W przypadku równej liczby punktów o kolejności w końcowej tabeli decydują bezpośrednie mecze