W pierwszej połowie obie drużyny stworzyły kilka groźnych sytuacji, ale jednocześnie żadnej ze stron nie udało się oddać celnego strzału.

Po przerwie wyraźną przewagę miała Legia. Kilka minut po wznowieniu gry do siatki gości trafił Paweł Wszołek, ale gol nie został uznany, bo był na pozycji spalonej.

W 61. minucie już wszystko odbyło się zgodnie z zasadami i gospodarze objęli prowadzenie. Z lewej strony boiska dośrodkował Luquinhas, a walkę w powietrzu wygrał Tomas Pekhart, który z około pięciu metrów głową pokonał Dusana Kuciaka.

To był 10. gol czeskiego napastnika w tym sezonie. To ponad połowa ze wszystkich zdobytych przez Legię bramek (19). Pekhart przewodzi klasyfikacji strzelców.

Kiedy wydawało się, że już nic ciekawego w tym spotkaniu się nie wydarzy, w doliczonym przez sędziego czasie gry najpierw czerwoną kartką za brutalny faul na Bartoszu Kapustce ukarany został pomocnik Lechii Tomasz Makowski. Natomiast tuż przed ostatnim gwizdkiem wynik ustalił Rafael Lopes. Portugalczyk dobił piłkę po odbitym przez Kuciaka strzale Bartosza Slisza.

Dzięki temu zwycięstwu Legia wróciła na pierwsze miejsce w tabeli. Wykorzystała potknięcie Rakowa Częstochowa, który przegrał we Wrocławiu z Śląskiem 0:1.

Legia Warszawa - Lechia Gdańsk 2:0 (0:0)
Bramki: 1:0 Tomas Pekhart (61-głową), 2:0 Rafael Lopes (90+5)
Żółta kartka - Legia Warszawa: Igor Lewczuk, Artur Jędrzejczyk, Andre Martins. Lechia Gdańsk: Jarosław Kubicki, Łukasz Zwoliński, Michał Nalepa
Czerwona kartka - Lechia Gdańsk: Tomasz Makowski (90+1-faul)
Sędzia: Paweł Gil (Lublin)
Mecz bez udziału publiczności
Legia Warszawa: Artur Boruc - Josip Juranovic, Igor Lewczuk, Artur Jędrzejczyk, Filip Mladenovic - Michał Karbownik, Andre Martins, Bartosz Kapustka (90+2. Bartosz Slisz), Paweł Wszołek (78. Mateusz Cholewiak), Luquinhas - Tomas Pekhart (78. Rafael Lopes)
Lechia Gdańsk: Dusan Kuciak - Rafał Pietrzak, Kristers Tobers, Michał Nalepa, Bartosz Kopacz (69. Karol Fila) - Jarosław Kubicki (86. Jakub Arak), Tomasz Makowski, Conrado (70. Omran Haydary), Kenny Saief (70. Jaroslav Mihalík) - Łukasz Zwoliński, Flavio Paixao (76. Maciej Gajos)

Wyniki meczów 12. kolejki i tabela ekstraklasy piłkarskiej:
2020-12-04:
Cracovia Kraków - Wisła Kraków 1:1 (0:0)
2020-12-05:
Śląsk Wrocław - Raków Częstochowa 1:0 (0:0)
Jagiellonia Białystok - Warta Poznań 4:3 (2:3)
Pozostałe mecze kolejki
2020-12-06:
Piast Gliwice - KGHM Zagłębie Lubin (15.00)
Lech Poznań - Podbeskidzie Bielsko-Biała (17.30)
2020-12-07:
Pogoń Szczecin - PGE FKS Stal Mielec (18.00)
Wisła Płock - Górnik Zabrze (20.30)

Tabela (mecze, zwycięstwa, remisy, porażki, bramki, punkty, różnica bramek)
16. Podbeskidzie Bielsko-Biała 11 2 3 6 12-25 9 -13
W przypadku równej liczby punktów o kolejności w końcowej tabeli decydują bezpośrednie mecze