Mecz był toczony w bardzo trudnych warunkach. W ciągu dnia nad Wrocławiem świeciło słońce, ale wieczorem ponownie zaczął padać śnieg i gra toczyła się nie na zielonym, ale białym boisku. Zawodnicy musieli brać poprawkę, bo piłka w niektórych sytuacjach nabierała poślizgu, a w innych zwalniała na śniegu.

Od pierwszych minut przewagę uzyskała Wisła i szybko mogła objąć prowadzenie. Felicio Brown Forbes świetnie uderzył z narożnika pola karnego, ale Matus Putnocky popisał się równie świetną paradą.

Krakowianie podchodzili wysokim pressingiem i Śląsk miał długimi momentami problem z wyjściem z własnej połowy. Jeżeli już gospodarze stwarzali jakieś zagrożenie pod bramką Wisły, to po kontrataku.

Kiks piłkarza Wisły pomógł Śląskowi w strzeleniu gola

Gospodarze przetrzymali ataki rywali i po kwadransie zaczęli sami stwarzać sytuacje. Najgroźniej w polu karnym Wisły było po stałych fragmentach gry i właśnie po jednym z nich do siatki trafił Mathieu Scalet. Po rzucie rożnym Yaw Yeboah wybijając piłkę się poślizgnął i wyszło mu podanie do zawodnika Śląska, który z bliska trafił do siatki.

Osiem minut później ponownie był remis. Yeboah dopadł do wybitej przed pole karne piłki, uderzył i było 1:1. Piłka jeszcze po drodze odbiła się od jednego z obrońców Śląska, co zupełnie zmyliło bramkarza.

Kolejne minuty były wyrównane, ale tuż przed przerwą kolejny cios mogła zadać Wisła. Po szybkiej akcji z pola karnego uderzył Łukasz Burliga, ale piłka po śniegu się tylko poturlała i Putnocky nie miał problemu z interwencją.

Putnocky lepszy od Forbesa

Druga połowa rozpoczęła się jak cały mecz – Wisła ruszyła do ataku, uzyskała przewagę, a Śląsk szukał szans w kontratakach.

Goście powinni swoją przewagę udokumentować golem. Po przypadkowym zagraniu ręką w swoim polu karnym przez Marcela Zyllę, arbiter podyktował rzut karny dla Wisły. Do piłki podszedł Forbes, ale Putnocky świetnie go wyczuł i nadal był remis 1:1.

Kilka minut później młody zawodnik Śląska został po raz drugi upomniany żółtą kartką i w konsekwencji czerwoną. Do końca regulaminowego czasu pozostawało blisko 30 minut.

Paradoksalnie od tego momentu gospodarze zaczęli grać znacznie lepiej. Wystarczy tylko wspomnieć, że przyjezdni grając w przewadze ani razu poważnie nie zagrozili bramce wrocławian. To Śląsk mógł zadać w doliczonym czasie gry zwycięski cios, ale Fabian Piasecki nie zorientował się w zamiarach Scalet i obrońcy Wisły wybili piłkę.

Śląsk Wrocław – Wisła Kraków 1:1 (1:1)
Bramki: 1:0 Mathieu Scalet (23), 1:1 Yaw Yeboah (31)
Żółta kartka – Śląsk Wrocław: Marcel Zylla, Dino Stiglec. Wisła Kraków: Michal Frydrych, Georgij Żukow
Czerwona kartka za drugą żółtą – Śląsk Wrocław: Marcel Zylla (64)
Sędzia: Bartosz Frankowski (Toruń)
Mecz bez udziału publiczności
Śląsk Wrocław: Matus Putnocky – Guillermo Cotugno, Israel Puerto, Mariusz Pawelec, Dino Stiglec - Bartłomiej Pawłowski (67. Lubambo Musonda), Mateusz Praszelik, Marcel Zylla, Mathieu Scalet, Robert Pich (86. Patryk Janasik) – Erik Exposito (73. Fabian Piasecki)
Wisła Kraków: Mateusz Lis – Łukasz Burliga, Michal Frydrych, Adi Mehremic, Maciej Sadlok – Yaw Yeboah, Georgij Żukow, Patryk Plewka, Stefan Savic (86. Piotr Starzyński), Jean Carlos Silva (73. Żan Medved) – Felicio Brown Forbes

Wyniki meczów 17. kolejki i tabela ekstraklasy piłkarskiej:
Śląsk Wrocław - Wisła Kraków 1:1 (1:1)
Pozostałe mecze kolejki
2021-02-13:
Cracovia Kraków - Podbeskidzie Bielsko-Biała (15.00)
Pogoń Szczecin - Piast Gliwice (17.30)
Raków Częstochowa - Lechia Gdańsk (20.00)
2021-02-14:
Wisła Płock - Lech Poznań (15.00)
Jagiellonia Białystok - Legia Warszawa (17.30)
2021-02-15:
Warta Poznań - KGHM Zagłębie Lubin (18.00)
Górnik Zabrze - PGE FKS Stal Mielec (20.30)

Tabela (mecze, zwycięstwa, remisy, porażki, bramki, punkty, różnica bramek)
16. PGE FKS Stal Mielec 15 3 5 7 17-28 14 -11
W przypadku równej liczby punktów o kolejności w końcowej tabeli decydują bezpośrednie mecze